Eski sistemimdeki HDD'yi yeni PC'de kullanma

HexaQuin10

Decapat
Merhaba, yeni bir sistem topladım ve ona eski sistemimdeki halihazırda kullandığım HDD'yi takıp kullanmak istiyorum. İki sisteminde anakart markaları farklı bir sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İçerisinde Windows 10 işletim sistemi var. Kullanacağım sistemde herhangi bir SSD veya HDD yok.
Kullanacağınız sistemde SSD veya HDD yok ise, uğraşmak da istemiyorsanız işletim sistemini silmeyin, takın direkt kullanın. Bir sorun olmaz. (bu kadar emin olmamak gerek aslında, sürücü sorunları yaşanabilir) Gerek duyarsanız sonra temiz bir format atarsınız. Halihazırda kurulum USB`si varsa işletim sistemini silip sıfırdan da kurabilirsiniz.
Kişisel önerim sürücü sorunlarının yaşanmaması için temiz kurulum.

Kullanacağınız sistemde SSD veya HDD yok ise, uğraşmak da istemiyorsanız işletim sistemini silmeyin, takın direkt kullanın. Bir sorun olmaz. (bu kadar emin olmamak gerek aslında, sürücü sorunları yaşanabilir) gerek duyarsanız sonra temiz bir format atarsınız. USB varsa işletim sistemini silip sıfırdan da kurabilirsiniz.
Ancak önerim sürücü sorunlarının yaşanmaması için temiz kurulum.

Diskin içerisinde çok önemli dosyalar yok ondan dolayı HDD'ye format atacağım tek şüphem sistem açılıp açılmaması.

Diskin içerisinde çok önemli dosyalar yok ondan dolayı HDD'ye format atacağım tek şüphem sistem açılıp açılmaması.
Sistemde disk olmadığını belirttiniz, eski diskinize de format atarsanız işletim sistemine ulaşamazsınız. Ancak elinizde işletim sistemi bulunan farklı bir disk varsa belirttiğiniz HDD`e format atarsanız sistem sorunsuz açılmaya devam eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı