Eski Technopat vs yeni Technopat

Emin Bozgeyik

Kilopat
Makaleler
12
Yer
The Earth
Merhaba forum, biraz eleştiri getirmek istiyorum. Yıl 2013 diye hatırlıyorum. Belki 2012, bir iki sene pasif olarak takip etmeye başlamış ve sırf aktif olarak takip edebilmek için ilk defa YouTube hesabı açmış ve ilk defa bir forum sitesine üye olmuştum. 2014 senesinden beridir forumda güzel vakit geçirdim.
Fakat Technopat o ilk senelerinde ki tempoyu özelllikle 2020 ile birlikte aratır oldu. Eski bilgilendirici, eğitici ve düşündürücü içerikler gitti. Yerini"daha fazla tüket"içerikleri gelmeye başladı. Tamam bir yazılım geliştirici adayı olarak kabul etmeliyim ki, gerçekten teknolojiler hızlı çıkıyor. Fakat işler acaba RTX3090 mu çıkar RTX3080 Ti mı çıkara döndü! Çok kısır konularda sıkışmaya başladı.
Çözüm olarak şunu düşündüm. Ciddi manada yeni teknolojilere ter döktürecek testler yapıp gerekirse donanıma zarar verircesine limitlerini zorlayıp insanlara bakın, bu teknoloji burada yetersiz kalıyor ya da para tuzağım diye somut deliller ile göstermekten bahsediyorum. Bir çok marka ve ürün var. Birçoğu alınabilir. Ama gelin görün ki A veya B marka laptop aşırı test altında performans kaybı yaşatabiliyor. Bu testler sizin gibi donanımlı ve bilgili insanlar tarafından yapılmayınca insanlar uzun vadede mağdur oluyor.

Bence değişen tek şey Technopat logosu. Eskiden sarıydı, şimdi yeşil. İçerik kalitesi bakımından fark göremiyorum.

Test yapabilmeleri için ilgili firmanın numune göndermesi lazım. Adamın daha arabası yok, test ürünlerini cebinden almasını bekleyemeyiz.

Covid sebebiyle tüm teknoloji dünyasında duraksama oldu, bu yılı ele almak pek mantıklı değil.

Değişti hocam değişti. Mesaj sayıma bakmayın, eskiden beri takip ediyorum sizin kadar eski olmasa da. Yıllar geçtikçe sanki bilgili insanlar azalıyor, düzen bozuluyor. Bu sürede tabii ki yeni gelip katkısı olan da çok kişi var ama genel olarak durumu böyle gözlemledim.

Kullanıcı, pozitif ayrımcılığı savunuyor; ben, eşitliği savunuyorum.
Onun konusu onaylanıyor, benim konum onaylanmıyor.
Eskiden nasıldı bilmem ama şu anki halinden memnun değilim.

Kullanıcı, pozitif ayrımcılığı savunuyor; ben, eşitliği savunuyorum.
@359149 gayet açıklayıcı bir biçimde bu ülkede neden kadınlara pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini anlattı.
Kavga içerikli konu açan ve savma cevaplar veren sizin konunuzun onaylanmaması gayet doğal.

Yalnız değilmişim. 2014 yılında üye oldum. Pek aktif olmadan takıldım bu forumda. Ve sanki 2-3 sene öncesine kadar forumda 30-50 yaş arası bilgili birileri varken şimdi 12-25 yaş arası birileri var gibi. Bomboş konular açılıyor hergün.

Geri
Yukarı