Eski telefonun IMEI'sini yeni telefona aktarmak legal mi?

Eski cihaz: S3 mini.
Yeni cihaz: Redmi Note 10.
1-S3 mini IMEI'sı RN10'a olur mu?
2-IMEI yüzünden sorun yaşar mıyım?
Kesinlikle yasal değildir Doğan Bey. Ancak bu şartlarda yaklaşık 2500 TL gibi bir kayıt ücreti vermek yerine bu yöntemi kullanan çok sayıda insan var. Sorularınıza cevap olarak;
1- IMEI her türlü telefona atılır yani olur.(Apple marka hariç.)
2- IMEI'sini kullanacağınız cihazınıza sim takmaya kalkışmadığınız sürece bir sorun olmaz.
Ama tekrardan söylüyorum kesinlikle yasal değil.

Merhaba, yurt dışından aldığım telefonum var kayıtlı ve yeni bir telefon alacağım iPhone eski IMEI yeni aldığım telefona kayıt ettirmek istiyorum olur mu? Bunun için ne kadar ücret ödemem gerekiyor ve eski telefonum kapanacak mı?

Merhaba, yurt dışından aldığım telefonum var kayıtlı ve yeni bir telefon alacağım iPhone eski IMEI yeni aldığım telefona kayıt ettirmek istiyorum olur mu? Bunun için ne kadar ücret ödemem gerekiyor ve eski telefonum kapanacak mı?
Hocam iPhone'a atılıyor mu hiç bilmiyorum ancak diğer sorular için normal şartlarda bu ücret en azından benim çevremde 15-20 TL. Eski telefona gelirsek, içine sim takıp kullanmadığınız sürece bir şey olmaz.

Kanka iki tlefondada aynı IMEI mi oluyor ben anlamadim.
Evet hocam bu yüzden eski cihaza sim kartı takmamanız gerekiyor. İMEİ cihazın kimliği gibi bir şey yani örnek vermek gerekirse elinizde eski model tuşlu bir telefon var. Yurt dışından akıllı cihaz aldığınız takdirde içine bu cihazın İMEİ’sini atıyorsunuz. Resmiyette ülke sınırları içerisinde sadece eski tuşlu telefon görünüyor ancak yeni cihazınızı kullanmaya devam ediyorsunuz. Yasal olmamasının sebebi de bu aslında.

Geri
Yukarı