Eski tip hoparlörü bilgisayara bağlama

Şöyle bir devre buldum. TDA7294 ile Mono 200w Stereo 200w Anfi Devresi | Elektronik Devreler Projeler 320 Volt Bu devreyi yapabilirsiniz besleme olarak ta 150-200 W bir trafo kullanabilirsiniz. Ayrıca bir ton kontrol devresi de yapmanız gerekecek. Devrenin malzemeleri sanırım 30 TL yi bulur çünkü entegreler pahalı ayrıca bunu trafosu var o çok pahalıdır sanırım gerçek 150-200 W bir trafo 30-40 tl yi bulur zaten piyasada bulması da zor ayrıca Ton kontrol devresi de var onun malzemeleri de 20 Tl filan olur. Ayrıca çalışacağı belli değil onu da söylemeliyim devreler kesin çalışmaz. Bu devreyi bitirdikten iş bitmiyor bunun bir de ton kontrol devresi var. O da ayrı bir masraf.
Eki Görüntüle 98228
Beklediğimden daha karışık ve zahmetli bir işmiş. Aslında jak dönüştürücüyle müzik sisteminin aux modundan bağlayabilirim hoparlörü fakat meraktan ve kendimi geliştirmek açısından böyle bir işe girişmek istemiştim. Yinede güzel bir havya falan alıp verdiğiniz sitede bulunan basit devreleri(amplifier veya farklı devre) yapmaya çalışayım. Aslında arduinoya başlamak istiyorum ama önce biraz elektronik tecrübesi edinmem gerekiyor herhalde. Teşekkür ediyorum size.

Zaten bu attığım devreler başlangıç devresi değildir. Başlangıç olarak size flip-flop devresi, küçük preamlikikatör devresi, 1-2 W anfi devresi gibi devreler yapmanızı öneririm yavaş yavaş büyük devre yapımına geçebilirsiniz. Bir de yüksek gerilim devresi de yapabilirsiniz tehlikelidir ama emeğinize değer. EHT trafo sürme tekniğine de göz atın. Ayrıca teşekkür etmek yerine beğen butonuna basın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı