Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş silahlı saldırıda hayatını kaybetti

"Şehit" demek biraz absürt kaçmıyor mu? Şehitlik mertebesine erişmek böyle kolay mı?
Dostum şehitlik mertebesi çok ince. Kişisel de değişebilir bence. Kur'an-ı Kerim'e göre bi' an bile düşünmeden ve gözünü kırpmadan vatanı için göğsünü siper eden kişilere şehit deniyor.
Bence şehit mertebesi sayılabilir, çünkü milli bilinci geliştirmek ve gençlere iyiliği, yardımlaşmayı entegre etmek için büyük mücadele vermiş bir adam, böyle hain terör örgütü yandaşları tarafından gündüz vakti vurularak öldürülüyor.

Dostum şehitlik mertebesi çok ince. Kişisel de değişebilir bence. Kur'an-ı Kerim'e göre bi' an bile düşünmeden ve gözünü kırpmadan vatanı için göğsünü siper eden kişilere şehit deniyor.
Bence şehit mertebesi sayılabilir, çünkü milli bilinci geliştirmek ve gençlere iyiliği, yardımlaşmayı entegre etmek için büyük mücadele vermiş bir adam, böyle hain terör örgütü yandaşları tarafından gündüz vakti vurularak öldürülüyor.

Şahsi meselesi değilse, dediğine katılıyorum.

Şahsi meselesi değilse, dediğine katılıyorum.
Şahsi mesele de olabilir net bir açıklama gelmedi ama bunu yapanın en aşağılık teröristten farkı yoktur benim gözümde. Temel nedeni ise terörün amacının korkutmak olmasıdır. Ankara'nın göbeğinde adam vurursan halk haklı olarak can güvenliğinden şüphe eder. Kişisel mevzu böyle olmamalı ki, kişisel mevzu olsa bile ne yapılmış olabilir bu kadar?
Adamın milliyetçi olduğuna dair iddialar var ama hiç sanmıyorum.

Geri
Yukarı