Eski Uydu Alıcılarında Türksat 1C'den 4A'ya Geçiş

Lorem Ipsum

Kilopat
Elimde eski bir uydu alicisi var. Uydu alıcısının modelini arattim ama internette bulamadim. Turksat 1C'den 4A'ya nasil gecebilirim? Turksat 1C'de tum kanallar yok.
Internetten baktim anlayamadim cunku internette gosterilen uydu alicilarinin arayuzu farkli.

Bendeki uydu alicisinin arayuzu:

Burda uydu secim bolumunde Turksat 4A yok ama sanirim olup olmamasi o kadar onemli degil, anlamadim.

Uyduyu user olarak secince bu menu aciliyor:

Bir de ayni anda hem 1c hem 4a kullanilabilir mi? Nasil 4a'ya gecebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Frekanslar değişti tabi şu yöntemleri dene:
1-) Türksat Uydusu otomatik güncelleme yapabilmek için izlenebilecek 2 yol var. Bunlardan ilki otomatik frekans ayarı girilerek tüm kanalların uydu cihazı tarafından bulunması sağlanabilir. Diğer yöntem ise kanalların bulunduğu frekanslar tek tek taratılarak kurulum yapılabilir.
2-) Otomatik güncelleme yapabilmek için, Türkiye ve Avrupa’dan Türksat Tanıtım (12380 V SR:27500 FEC:3/4) eğer Yurtdışından veya Türkiye’nin doğu bölgelerinden güncelleme yapıyorsanız, Türkiye ve Orta Asya’dan Türksat Paket (12423 H SR:30000 FEC:3/4) otomatik kanal arama parametreleri manuel olarak girilmeli ve Şebeke Arama (Network Search) açık seçilmelidir.

Türksat 1C ve 4A'nın kapsama alanı aynıdır. Yani çanak anten doğru konumdaysa, yayını almanız gerekir.
Ayni antene bagli baska uydu alicilari da var. Onlarda uydu turksat 2a/3a olarak gozukuyor. Ve baska kanallarda var. Ancak 1c gozuken uydu alicisinda tum kanallar yok. Tarama yapmadan istedigim kanallari ekleyebilir miyim?

Ayni antene bagli baska uydu alicilari da var. Onlarda uydu turksat 2a/3a olarak gozukuyor. Ve baska kanallarda var. Ancak 1c gozuken uydu alicisinda tum kanallar yok. Tarama yapmadan istedigim kanallari ekleyebilir miyim?
Şöyleki, 1 C ile 4 A nn kapsama alanı aynı. Ama 4A'ya geçince kanalların frekansı değişti.

Bu nedenle bir uyumsuzluk olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı