Eski ve 8Bit olan bir oyunu arıyorum

TheVibe

Hectopat
Katılım
13 Haziran 2017
Mesajlar
433
Çözümler
2
Yer
Boston, Massachusetts
Dostlar iyi akşamlar. Günlerdir küçükken oynadığım bir oyunu arıyorum fakat maalesef bulamadım. Halk arasında "Atari" adıyla anılan MicroGenius marka bir cihazda oynamıştım. Kasetinde "9999999'in 1" tarzı bir sistem yoktu, direkt oyunun kendisi vardı. Tırpanı olan bir iskeleti kontrol ediyorduk ve zindan tarzı bir yerde geçiyordu. Ayrıca karanlık bir teması vardı. Biliyorum bu temaya sahip çok oyun var fakat maalesef spesifik başka bir özelliği yok veya aklıma gelmiyor. Anahtar kelimeler ile arattım fakat bulamadım. Eğer biliyorsanız veya tahminleriniz varsa söylerseniz çok mutlu olurum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Arda1246598

Decapat
Cezalı
Katılım
25 Nisan 2019
Mesajlar
269
Dostlar iyi akşamlar. Günlerdir küçükken oynadığım bir oyunu arıyorum fakat maalesef bulamadım. Halk arasında "atari" adıyla anılan microgenius marka bir cihazda oynamıştım. Kasetinde "9999999'in 1" tarzı bir sistem yoktu, direkt oyunun kendisi vardı. Tırpanı olan bir iskeleti kontrol ediyorduk ve zindan tarzı bir yerde geçiyordu. Ayrıca karanlık bir teması vardı. Biliyorum bu temaya sahip çok oyun var fakat maalesef spesifik başka bir özelliği yok veya aklıma gelmiyor. Anahtar kelimeler ile arattım fakat bulamadım. Eğer biliyorsanız veya tahminleriniz varsa söylerseniz çok mutlu olurum.

Manikıraf oyna.
 

iloveichigo

Decipat
Katılım
17 Kasım 2020
Mesajlar
2.568
Makaleler
12
Çözümler
29
Yer
ichigo'nun yanı
1623786843738.png

Manikıraf oyna.
So funny.
 
KS
TheVibe

TheVibe

Hectopat
Katılım
13 Haziran 2017
Mesajlar
433
Çözümler
2
Yer
Boston, Massachusetts
Olija aklıma geliyor ama oda o kadar eski değil acaba anıların karışmış olabilir mi?

(Benden bu kadar)
Yok o değil. Anılarımın karışması pek mümkün değil çünkü aşırı net hatırlıyorum. Hatta geçen babamla oyun muhabbeti ederken ikimizin de aklına geldi, ondan sonra aramaya başladım.
 
KS
TheVibe

TheVibe

Hectopat
Katılım
13 Haziran 2017
Mesajlar
433
Çözümler
2
Yer
Boston, Massachusetts
Oynadığın yıl?

Kaset korsan mıydı?
2008-2010 yılları arası olduğuna eminim. Bir akrabamız vermişti ve büyük ihtimal korsandı. Zaten o dönem mahallemizdeki çoğu bakkal ve kırtasiye MicroGenius konsol ve korsan kaset satıyordu. Orijinal NES konsol ve orijinal kaset hak getire. (O zaman Van Merkez'de oturuyorduk. Van'da o dönem orijinal kaset bulunabileceğini sanmıyorum ve akrabamız da çok büyük ihtimal Van'da almıştı o kaseti)
 
Yukarı