Eski yazıcılar ne yapılmalı?

Mr. A

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar... Canon IP1800 ve HP LaserJet P1102 olmak üzere iki adet yazıcı var. Alalı en aşağı 8-9 yıl olmuştur. Çalıştırayım istedim, çalıştıramadım. Kabloda sorun var zannettim, yeni kablo aldım. Yine çalışmadı. Aygıt yöneticisinde com1 bağlantı kurulduğunu görüyorum. Kendi elimle yazıcıyı ekleyeyim dedim. Denetim Masası'ndan girdim. Sürücüsüne kadar bulup, ekledim. Deneme mahiyetinde bir şey yazdırayım dedim. Yazıcı görünüyor bu arada modeline kadar (her ikisi de)... Yazmadı. Sanal bir yazıcı gibi düşünüyor bilgisayar. Bağlantı kısmını da özellikle com1 yaptım, yazıcıyı kurarken yani... Sizce ben ne yapayım bu yazıcıları? Canon'un sitesine girdim. Bir baktım Win8'den sonrasına driver çıkmamış.

Arkadaşlar herkese merhabalar... Canon IP1800 ve HP LaserJet P1102 olmak üzere iki adet yazıcı var. Alalı en aşağı 8-9 yıl olmuştur. Çalıştırayım istedim, çalıştıramadım. Kabloda sorun var zannettim, yeni kablo aldım. Yine çalışmadı. Aygıt yöneticisinde com1 bağlantı kurulduğunu görüyorum. Kendi elimle yazıcıyı ekleyeyim dedim. Denetim Masası'ndan girdim. Sürücüsüne kadar bulup, ekledim. Deneme mahiyetinde bir şey yazdırayım dedim. Yazıcı görünüyor bu arada modeline kadar (her ikisi de)... Yazmadı. Sanal bir yazıcı gibi düşünüyor bilgisayar. Bağlantı kısmını da özellikle com1 yaptım, yazıcıyı kurarken yani... Sizce ben ne yapayım bu yazıcıları? Canon'un sitesine girdim. Bir baktım Win8'den sonrasına driver çıkmamış.

Letgo?

Benim Xerox'ta da oyleydi, yine de kurmayi deneyin.
Ah kurulsa keşke... Dene dene bir hâl oldum. Bildiğiniz başka bir yol varsa onu da yapabilirim.
Satsam adam çalışmıyor diye para iadesi ister.
Ya arkadaşlar bunları geri dönüşüme alan bir firma falan var mı? Bari geri dönüşüme vereyim. Çalışıyor çünkü makineler. Bilgisayarlarım görmüyor.

Sanal makineye win8 kurup kullanmayı deneseniz?

Bedavadan ver ihtiyacı olan birisine tamir edebilirse kendisi kullansın.
Tamir edip kullanacak olan varsa ben uygun bir fiyattan veririm. Bedavadan zor... Geri dönüşüme vermemin sebebi firmaların bazen indirim yapması veya makul bir bedel ödemesi olabiliyor. Her zaman olmasa da...
Sanal makineye win8 kurup kullanmayı deneseniz?
Bu sanal makine olayını biraz açabilir misiniz? Bilmediğim bir konu...

Canon IP1800 uçları tıkanmış olabilir ama P1102'de tam olarak ne oluyor? Yani USB bağlantısı sağlayınca tepki mi vermiyor? Yoksa yazıcı bilgisayardan mı görünmüyor? (P1102 win10'da başka bir cihazda kullandık bir sorun olmamıştı. Sitesinde sürücüsü de mevcut.)

Geri
Yukarı