Eski yılların çakma marka isimleri

yusuf6554

Megapat
Makaleler
63
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bu konu yeni aklıma geldi. Daha önce açılmadığı için açmak istedim.

Eski yıllarda çakma ürün üreticileri bir markanın ürününün çakmasını yaparken aynı marka ismini kullanmak yerine çakma bir marka ismi kullanırdı. Genellikle bir veya birkaç harfi değiştirip çakma marka isimleri yaparlardı.

Sizin bildiğiniz veya hatırladığınız çakma marka isimleri nelerdir?

Ben başlıyorum;
Abidas (Adidas çakması).
Nixe (Nike çakması).

Merhaba arkadaşlar. Bu konu yeni aklıma geldi. Daha önce açılmadığı için açmak istedim.

Eski yıllarda çakma ürün üreticileri bir markanın ürününün çakmasını yaparken aynı marka ismini kullanmak yerine çakma bir marka ismi kullanırdı. Genellikle bir veya birkaç harfi değiştirip çakma marka isimleri yaparlardı.

Ben başlıyorum;
Abidas (Adidas çakması).
Nixe (Nike çakması).

Zamzung. Bir de Samsung'un "A”'sı normalde içindeki çizgi olmaz. İçindeki çizgi var olarak yapılanlardan var.
Eski değil ama hala yapılıyor.

Ben başlıyorum;
Abidas (Adidas çakması).
Nixe (Nike çakması).
Nayk vardı çanta markası.

Bi' Cola, le Cola, bir portakal, le portakal. Bunlar aklıma geldi. (BİM ve A101'in yaptığı çakma kola ve Fanta) bir de bi' ice tea var.

Q harfi büyük yazılınca büyük O'ya benzediği için bu markanın ürünleri Sony zannedilip alınıyordu. Eve gelince Sqny olduğu anlaşılıyordu :D
Hatta MSQNY ve SUPER SQNY olarak iki tane çakması da vardı bu çakma markanın :)

Aynı şekilde bir de Casiq diye bir çakma marka vardı. O da Casio'nun çakmasıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı