Eskiden kullandığınız ürünleri ne yapıyorsunuz?

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. iPhone X modelli telefonu olan bir kişi XR modeline geçtiği zaman eski telefonunu ne yapıyor? Veyahut GTX 1060'a sahip olan insanlar GTX 1080'e geçmek istediğinde eski ekran kartını ne yapıyor? Yani özetlersek, 2-3 senelik hala performanslı ancak yetmeyen ürünleri ne yapabiliriz, nasıl değerlendiririz?

Herkese merhaba. iPhone X modelli telefonu olan bir kişi XR modeline geçtiği zaman eski telefonunu ne yapıyor? Veyahut GTX 1060'a sahip olan insanlar GTX 1080'e geçmek istediğinde eski ekran kartını ne yapıyor? Yani özetlersek, 2-3 senelik hala performanslı ancak yetmeyen ürünleri ne yapabiliriz, nasıl değerlendiririz?

Bazıları satıyor. Ve ya çocuklarına falan verıyorlar. Şahsen ben 10 sene önce aldığım Samsung'un 1080P monitörünü ikinci ekran olarak kullanıyorum. Şu an ViewSonic 144Hz monitör kullanıyorum.

Eğer bir hatırası veyahut satmamak için bir sebep yoksa satmak en mantıklısı , yeni teknoloji dünyasında 1 hafta 1 yıl gibi geçtiği için sürekli yeni donanımlar geliyor ve bizim donanımlarımızın zamanı mutlaka geçiyor , fazla zaman kaybetmeden satılabilir. Benim gibi oraya buraya koyup stoklayan , arkadaşlarına veren insanlar ise cabası.

Eskiden GTX 760 vardı sattım. Şimdi GTX 970 sistem var satılmayı bekliyor. Çünkü para ediyor. Eski HDD var 2 tane ve 1 tane anakart onlar duruyor. Kaybolmuş bile olabilir DDR3. Çok para edenler satarım diğerleri kaybolur veya durur.

Mesela telefon üzerinden gidecek olursak açıkcası çok zor durumda olmadığı sürece satmam çünkü telefonun başına ne geleceği bilinmez belki elinden düşer kırılır falan ama ekran kartına gelince kolay kolay bozulacak bir şey olmadığı için eski ekran kartımı satarım yani açıkcası sonrasında veya her an işime yarayacak şeyleri satmıyorum ama bir şeyin üst modelini alırsam ve bu şeyde bozulmayacak bir şeyse eski modeli satarım.

WhatsApp Image 2020-07-12 at 17.32.31.jpeg

Duruyor Spotify Metallica çalıyor 7\24.

Genelde XR alırsam eski cihazım iPhone 6 falan olur. Ekran kartı konusunda da mesela 750Ti karttan 1660Ti modeline geçtim. Yani genelde eskilerim pek para etmiyor. Bizde onları ya evdeki biri kullanıyor ya kenarda duruyor. Nadiren satma yoluna giderim.

Geri
Yukarı