Eskiden ne konuşuyorduk?

356463

Hectopat
Makaleler
7
Bu soruyu kendime her saat soruyorum. Hiçbir zaman cevabını veremedim.
Herkesin illaki o sokakta olduğu ya da arkadaşlarıyla Minecraft gibi oyunlar oynayıp Skype'dan sohbet ettiği dönemler olmuştur ya da ortak yönü olmayıp sohbet edebilenler.
Ne konuşurduk biz cidden?
Neyin sohbeti ile geçerdi saatlerimiz. O kadar küçükken tek derdimiz oyun. Kız derdi yoktu ekonomik dertler yoktu. Sosyal dertler yoktu. Ne yapıyorduk biz?
Genelleme olacak ama çoğumuz şu an biriyle konuşurken konu bulmakta zorlanıyoruz. Konu kendi oluyor ama konu bazen hiç gelmiyor. Eskiden böyle bir dert de yoktu...

Yetişkin olmak ve en güzel yillarimizda ülkenin çökmesi akp ile geçen ömür bizi majör depresyona soktu resmen. 25 yaşındayım asgari ücretli bir işte it gibi çalışıyorum ve kazandığım para ile hiçbir şey elde edemiyorum. Ayrıca yukarıda yazdığın herşey bendede var malesef mutsuzluktan konuşmak gülmek istemiyorum.

Facebook'ta oynadığımız oyunlarda yaptığımız hileleri birbirimize anlatırdık.
Aşağı mahalledeki yıkık evde hayalet olduğunu söylerlerdi. Biz de var mı yok mu görmek için akşam karanlığında o eve girmiştik.
Arkadaşım GTA Türk modunda tüm Türkiye'nin olduğunu ve kendi evini bulduğunu söyleyip beni kandırmıştı.
Gece tuvalete gidip ışıkları kapatıp aynaya karşı bazı spesifik isim veya kelimeler söylersek aynadan birilerinin çıktığı söylenirdi.
Misket oynarken nasıl daha iyi fiske atarız bunu tartışırdık.

Yetişkin olmak ve en güzel yillarimizda ülkenin çökmesi akp ile geçen ömür bizi majör depresyona soktu resmen. 25 yaşındayım asgari ücretli bir işte it gibi çalışıyorum ve kazandığım para ile hiçbir şey elde edemiyorum. Ayrıca yukarıda yazdığın herşey bendede var malesef mutsuzluktan konuşmak gülmek istemiyorum.
14 yaşında o boşluktayım. Hiçbir şeyin anlamını bulamıyorum. Bir boşluktayım. Sonsuzluğa doğru yüzüyorum. İçimi darıyor o basınç. Eski günleri özlüyor geleceğe korkuyla bakıyorum. Uyuyamıyorum. Uyumak istemiyorum rüyamda kurduğum o güzel anları gerçekte bir daha yaşayamayacağım korkusuyla.
Facebook'ta oynadığımız oyunlarda yaptığımız hileleri birbirimize anlatırdık.
Aşağı mahalledeki yıkık evde hayalet olduğunu söylerlerdi. Biz de var mı yok mu görmek için akşam karanlığında o eve girmiştik.
Arkadaşım GTA Türk modunda tüm Türkiye'nin olduğunu ve kendi evini bulduğunu söyleyip beni kandırmıştı.
Gece tuvalete gidip ışıkları kapatıp aynaya karşı bazı spesifik isim veya kelimeler söylersek aynadan birilerinin çıktığı söylenirdi.
Misket oynarken nasıl daha iyi fiske atarız bunu tartışırdık.
Öyle bir tabiri caise yozlaştım ki bunları konuştuğum anıları kafamda tasarlayamıyorum...

@356463 saklambaç oynarken siyah hırkam üzerimdeyse parktaki ağaca bağlı olan çöp poşetinin yanına oturup saklanıyordum ve bunu yaparken hiç yakalanmadım. Kafanız açılıyor mu yavaş yavaş?

Benim babam esnaftı, 2001 krizinde ilk okuldayken okula 1 ay boş ekmek götürüp evde 1 ay boyunca krizden hemen önce aldığımız 1 kasa hamsiyi sabah akşam yediğimizden beri ben hep ekonomik dertlere sahiptim.

Az konuşulurdu.
Örneğin flörtleşen çiftler, bir haftada bir mektup gönderirlerdi birbirlerine. Mahalleye oyun oynamaya, takılmaya her saat çıkmıyor. Her zaman mesajlaşmıyorduk.
Şimdiyse her dakika iletişim kurmaya çalışıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı