Eskiden yapılmış bir şeyi değiştirememe rahatsızlığı

Hacen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Kendimde eskiden beri fark ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Örneğin 2013 tarihinde açtığım hesabımın ismini artık iyi bulmadığım için değiştirmek istiyorum ama sanki suç işlemişim gibi bir pişmanlık oluyor. Bu her konuda böyle aslında. Mesela yurda gitmeden önce sene başında yanıma aldığım eşyaya sene sonunda dokunmak istemiyorum nedense. İçime üzüntü geliyor. Yani umarım anlatabilmişimdir. Biraz saçma gelebilir ama eskiden yaptığım bir şeyi bozamıyorum kısaca. Bu durumun biraz da her geçen yılı özlediğimden dolayı olabileceğini düşünüyorum. Bu durumu yaşayan var mı?

Merhabalar;
Kendimde eskiden beri fark ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Örneğin 2013 tarihinde açtığım hesabımın ismini artık iyi bulmadığım için değiştirmek istiyorum ama sanki suç işlemişim gibi bir pişmanlık oluyor. Bu her konuda böyle aslında. Mesela yurda gitmeden önce sene başında yanıma aldığım eşyaya sene sonunda dokunmak istemiyorum nedense. İçime üzüntü geliyor. Yani umarım anlatabilmişimdir. Biraz saçma gelebilir ama eskiden yaptığım bir şeyi bozamıyorum kısaca. Bu durumun biraz da her geçen yılı özlediğimden dolayı olabileceğini düşünüyorum. Bu durumu yaşayan var mı?
Evet bende de bu durum bazen oluyor. Eskiden o işlemi mutlu ya da sevinçli iken gerçekleştirdiğiniz için, şu an ki dönemde bunu değiştirmek istemiyorsunuz. Ama bir yandan da güncelliğin getirdiği kabullenmek istemediğimiz yenilikler, bizi eskiyi unutturmaya sürüklüyor. Maalesef yapacak bir şey yok. Bence elinizde eskiye yönelik az fakat akılda kazınacak şeyler bırakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izle, belki neden böyle hissettiğine cevap olabilir.

Dostum yapacağım dediysen yaptıktan sonra pişman olmayacaksın. Misal büyüklerimiz hep bize pişman olacağın sözü söyleme derlerdi. Bu sözün anlamını büyüdükçe anlıyorum. Bunu alışkanlık haline getirme sonun da takıntı olarak kalıyor. Çok ileri giderse vesvese olur ve vicdanen bırakmak istesen de bırakamazsın. Bunu yenmek için din ile ilgilenmen gerekir. Şahsen ben bazı davranışlarımı kuran-ı kerim okuyarak yendim. Tam sorunun karşılığı mı bilmiyorum ama bu yazı sana iyi gelebilir, iyi akşamlar.

Geri
Yukarı