Eskişehir Teknik Bilgisayar Mühendisliği okunur mu?

Lian La-Fey

Kilopat
Makaleler
18
Sayısal sıralamam 42.207. Eskişehir Teknik'de geçen sene 45.200 ile kapatmış büyük ihtimalle bu sene girer gibiyim. Tıp kontenjanları arttırıldığı için daha da aşağıya düşecektir ya da aynı kalır diye tahmin ediyorum. Birde hem devlet üniversitesi hem de İngilizce olması daha fazla buraya yönelmemi sağlıyor. Daha üstte İzmir Dokuz Eylül var ama orası gelmez gibime geliyor. Geçen sene 37 binle kapatmış. Bu civarlarda Gazi'de var ama Türkçe olduğu için uzağım.

Şimdi gelelim sorularıma.

• Öğretim üyeleri nasıl yeterli mi?
  • Yurt olanakları nasıl?
  • Üniversiteden memnun musunuz?
Aklıma gelen sorular bunlar. Bunların dışında yorumlarınız nedir merak ediyorum.

Türkçe bilgisayar mühendisliği bölümleri bile ingilizce okutuluyor. Teknik terimlerin, kaynakların hepsi ingilizce. Genelde türkçe kaynak bulman imkansız.

Yok zaten bende direk İngilizce olan bir yere gitmek istiyorum. Üniversite'de okuyan felan varsa görüşlerini merak ediyorum.

Bu sene Bilgisayar Mühendisliğine yığılma var. Kontenjan artışı var mı? Önceki seneler kaç ile kapatmış istikrarlı bir artış var mı? Bunları incelemenizi öneririm. Tutmama ihtimaline karşı kesin gözle bakmayın üzülebilirsiniz. Umarım puanınız tutar hocam. Benim de 32k sıralamam 35k yer istiyorum ama dediğim durum nedeniyle korkuyorum.

Bu konunun bildirimleri bana neden gelmiyor anlamış değilim. Gönderini şans eseri bakıp gördüm.

Doğru söylüyorsun gibi geçen sene sıralamayı daha aşağıya çekmiş.

@YunusÇelik.17
Hedefimden uzak ama sonuçlar böyle teşekkürler.
Bu sene Bilgisayar Mühendisliğine yığılma var. Kontenjan artışı var mı? Önceki seneler kaç ile kapatmış istikrarlı bir artış var mı? Bunları incelemenizi öneririm. Tutmama ihtimaline karşı kesin gözle bakmayın üzülebilirsiniz. Umarım puanınız tutar hocam. Benim de 32k sıralamam 35k yer istiyorum ama dediğim durum nedeniyle korkuyorum.
Geldi mi istediğin yer?

Ben 0.5 puanla kaçırmışım😭

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı