Eskisi gibi ders çalışma isteğim gelmiyor

Benim de bazen hiç isteğim olmuyor. İnternete gir ders videoları filan izle ben öyle gaza gelip ders çalışıyordum. Bir de derslerini bilgisayardan video açıp izlerken aynı zamanda bir kağıda not alırsan. Öyle de keyifli oluyor hele yanında kuruyemiş ve çay varsa 👌👌

Son 1 yılda oldu bu olanlar. Eskisi gibi iyi odaklanamıyor, derslere çalışmaya odaklanamıyorum. Son zamanlarda eskisi gibi mutlu dahi olmam zor. Okulların açılması yaklaştı. Dersler zorlaşıyor. Artık kendimi sistemli biri yapmam lazım ama ne hikmetse olmuyor arkadaş. Ne yapmam gerekir?
Strese girmemeye çalış eğer bir sorun varsa bunu çözmeye yada başkalarıyla paylaşmayı dene sıkıntını içine atma .

16 yaşındayım ve hiç hayat enerjim zevkim kalmadı sanki birşeyler ters gidiyor.
Önceden yaptığım aktivitelerin aynısını yapıyorum günlük yaşamımda değişen hiçbir şey sadece mutsuzluk ve isteksizlik dışında.
Psikoloğa gidicem gittikten sonra işe yarayıp yaramadığını belirtirim

Kendine program oluşturup uyarsan çalışma isteğin gelir. Plansız, programsız çalışırsan isteğin gelmez. Okullar açılmadan bir program ayarla kendine ve uy. Uymaya çalış demiyorum bak, uy! Ritmi tutturursan gerisi gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz dine yönelebilirsin anlamasan bile çalış sonuçta tevekkül diye bişey var elinden geleni yapıp gerisini Allah'a bırak
Dostum duygulandırdın. Eski inglizce hocamın lafını söyledin. Buna inanıp TEOG 2'den 1 yanlış yapmıştım. Tabi ki buna katkısı olan şeyler sadece Allah'tan beklemek değildi. Oku, anla, düşün, çöz lafı ile ilerledim hep. Ama bilmiyorum. Hedefe ulaşamayınca bıktım usandım. Aslında ulaşıyordum ama anlarsınız ki eğitim çöp şu zamanlarda. Aslında yılmadan devam etmem lazım. Ama olmuyor beni birinin kaldırması lazım bu düşünceden. Adım gibi zeki olmam lazım. (Biraz abarttım sanki)
Sosyal'den uzaklaş sen de.
Bu imkansız hocam. Ama okul başlayınca yavaşça inzivaya çekilirim.
Kendine program oluşturup uyarsan çalışma isteğin gelir. Plansız, programsız çalışırsan isteğin gelmez. Okullar açılmadan bir program ayarla kendine ve uy. Uymaya çalış demiyorum bak, uy! Ritmi tutturursan gerisi gelir.
Planı yakın zamanda oluşturacağım. Evet plansız hiç bir şey olmuyor. Sanki uykudayım ve bilincim kapalı biri hissediyorum.
iron-man-3.jpg

Böyleyim sanki.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı