Esonic G41CPL3 anakart kaç GB RAM destekliyor?

Aynı anakart bende de var. Şu anlık 2 GB DDR3 RAM takılı içine ve 2 veya 4 GB GTX ekran kartı almayı düşünüyorum. Sanırım evet 8'e kadar destekliyor fakat tek bir slot mu 8 destekliyor yoksa anakartın iki yuvası mı toplam 8 destekliyor onu bilemedim :). Çok bilgim yok bu konularda üzgünüm.

Aynı anakart bende de var. Şu anlık 2 GB DDR3 RAM takılı içine ve 2 veya 4 GB GTX ekran kartı almayı düşünüyorum. Sanırım evet 8'e kadar destekliyor fakat tek bir slot mu 8 destekliyor yoksa anakartın iki yuvası mı toplam 8 destekliyor onu bilemedim :). Çok bilgim yok bu konularda üzgünüm.
Toplam 8GB

Cpu-z programını kullandığımda 4 slotluk RAM olduğunu gösteriyor ve tek bir slotta 2 GB RAM takılıymış. Tabi kasanın içinde iki tane slot yeri var ama cpu-z programının kastettiği adres slotları,yani 4 GB RAM'ı kasadaki tek bir slota takarsanız, cpu-z programındaki 4 slotun ikisi dolu gösterecektir. 32 bit bilgisayarda baktığımda cpu-z kısmında 2 slot gösteriyor.Çünkü 32 bit sadece 4 GB RAM kaldırıyor.Bundan dolayı sadece 2 slot gösterebiliyor. Anakartı 16 GB RAM veya yukarısını kaldıranlarda acaba kaç slot gösteriyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı