Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Duymaman acı çekmediği anlamına gelmez. Ben bu kadar mantıksız yorum görmedim. Besin zinciri diye bir şey var. Bu dünyanın düzeni bu.
İşin abartma kısmı o, bitkilerin çığlık atmasını beklemiyorum zaten.
Bitkiler acı çekmiyor, bilinen bu.
Bunun besin zinciri gereği olduğu veya dünyanın düzeni olduğu hayvanların acı çekmediği anlamına gelmez.
Yapay et, yaygın olsa da hayvan kullanmasak keşke. Doğaya da çok zararları var bu hayvanların.

Hayvanların ses tellerini koparırsak rahat eder misiniz bay bitki katili?
Ses telleri umrumda değil, üretim süreci boyunca berbat koşullarda bulunuyorlar, tavuk üretiminde erkek civcivler parçalayıcıya atılıyor yumurtlayamadıkları için, hayvanlar dar alanlarda pislik içinde yetiştiriliyor, şişmanlıktan hareket edemiyorlar, bu olayları da onları öldürerek taçlandırıyoruz.

İşi espiriye bağlaman çok hoş.

Eğer et yemek cinayet ise ben bir seri katilim idam edin beni.

İşin abartma kısmı o, bitkilerin çığlık atmasını beklemiyorum zaten.
Bitkiler acı çekmiyor, bilinen bu.
Bunun besin zinciri gereği olduğu veya dünyanın düzeni olduğu hayvanların acı çekmediği anlamına gelmez.

Ses telleri umrumda değil, üretim süreci boyunca berbat koşullarda bulunuyorlar, tavuk üretiminde erkek civcivler parçalayıcıya atılıyor yumurtlayamadıkları için, hayvanlar dar alanlarda pislik içinde yetiştiriliyor, şişmanlıktan hareket edemiyorlar, bu olayları da onları öldürerek taçlandırıyoruz.

İşi espiriye bağlaman çok hoş.
Hocam siz neden fast foodçulardan örnek veriyorsunuz ki? Gidin alın çiftlikten kesin. Afiyet olsun.

Okumak isterim, yollar mısın birkaç link?

Hocam kusuruma bakmayın internet sıkıntı çıkardı birazcık.

Hocam et yemek bence cinayet değildir ve eti cinayet olduğu için yemeyenler var ise şu videoyu izlemeliler. Bitkiler duygularını herhangi bir şekilde bize aktaramadığı için onlar bir şey hissetmiyormuş gibi davranıyoruz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kusuruma bakmayın internet sıkıntı çıkardı birazcık.

https://www.peta.org/features/do-plants-feel-pain/#:~:text=We%20do%20know%20that%20they,light%20as%20a%20caterpillar's%20footsteps.&text=But%20plants%20don't%20have,biological%20need%20to%20feel%20pain.

But pain, specifically, is a defense mechanism. If something hurts humans, we react instinctually to it—“fight or flight”—as do other animals. But plants don’t have that ability—nor do they have nervous systems or brains—so they may have no biological need to feel pain.

However, it is possible that plants have intelligence and sentience that we cannot yet detect. One day, we might learn that plants have ways of experiencing pain that we have yet to comprehend.

We have to eat—it’s a matter of survival. And eating plants directly—rather than feeding them to animals and then killing those animals for their flesh—requires far fewer plants and doesn’t hurt animals, who, we already know for sure, feel pain.

A Group of Scientists Suggest that Plants Feel Pain

Alt paragraf acıdan bahsedilen tek kısım, onu da tam olarak açıklamamışlar, onun haricinde çevresel strese verdiği tepkileri belirtmişler.

Last year, another study found that some plants registered pain after their leaves were touched and plucked, which eventually caused the release of foul-tasting chemicals across the leaves.

To protect themselves, plants employ numerous molecular responses. These chemical communications can be used to poison an enemy, alert the surrounding plants to potential dangers, or attract helpful insects to perform needed services.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bitkilerin elektrik sinyali oluşturduğunu söylemiş, bizim bildiğimiz anlamda bir acı yok, sadece uyarılara tepkiler var ki bu gayet normal.

Doğanın kanunu gereği öldürülüp kesilip kıyma olup işlemlerden geçip ağzımızda karbonhidrat mide de proteinler sindirlerek ve gereksiz kalan kısımlar da kalın bağırsaktan anüs yoluyla çıkar. Değildir.

Bu kısım da gayet açıklayıcı, bitkileri öldürmek cinayettir, bitkiler acı çeker diyenlere.

We have to eat—it’s a matter of survival. And eating plants directly—rather than feeding them to animals and then killing those animals for their flesh—requires far fewer plants and doesn’t hurt animals, who, we already know for sure, feel pain.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı