Et yemek cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pek canlı gibi durmuyorlar. Yanlışa yanlış demek gerekir. Dünya'yı değiştirme niyetim yok, kendimi değiştirsem yeter.

Nasıl pek canlı gibi durmuyolar, canlı canlıdır ne saçmalıyorsun?
Pek canlı gibi durmuyorlar. Yanlışa yanlış demek gerekir. Dünya'yı değiştirme niyetim yok, kendimi değiştirsem yeter.

Kendini değiştirdiğini düşünüyorsan değiş, umrum bile olmaz ama et yiyen insana yamyam deme hakkın yoktur!

Hayvanlar düşük şuurda olduğu için birbirlerini katletmeleri normaldir. Biz de onlar gibi hayvanları katledersek hayvanlardan farkımız kalır mı?

Et yesek cinayet, ot yesek cinayet, birbirimizi yesek yine cinayet, taş mı yiyelim?
Belgesel izlerken: Oh bak aslan yavru ceylanı nasılda paramparça edip canlı canlı yiyerek işkence yapıyor, doğanın kusursuz döngüsü.
Et yiyen insan görünce: Katilsiniz LAN'siz, hepiniz canisiniz aşağılık insanlar sizi, insan diyorum da üstünüze alınmayın canavarlar.
Durum tam olarak bundan ibaret. Et yersin ya da yemezsin, her türlü saygım var ama et yenmesine cinayet deyip topraktan sökülen otu, sebzeyi yersen koyunla döverim.

Hayvanlar düşük şuurda olduğu için birbirlerini katletmeleri normaldir. Biz de onlar gibi hayvanları katledersek hayvanlardan farkımız kalır mı?

Bak olaya evrimsel olarak mı dinsel olarak mı yaklaşayım, hayvandan farkımız kalır mı diyorsun da biz zaten hayvanız?

Şuur seviyesi olarak da kendini hayvan görüyorsun öylesindir zaten.
Şuur (irade, bilinç)lafını sürekli kullanmana dayanarak bir dine inandığın kanısına varıyorum,
şu ana kadar bu olaya evrimsel yaklaştım şimdi dinsel yaklaşacağım, neredeyse tüm din kitap ve kanunlarında doğa insana rızk için gönderilmiştir. eğer bir dine inanmıyorsan evrimsel olarak açıklayayım, evrim tüm canlıların yeteri kadar onları yaşatabilecek protein ile düzenlemiştir. Evrim insanı geçindirebilecek gıdaları yeteri kadar alması için onu hepçil olarak evrimleştirmiştir.

Şuur seviyesi olarak da kendini hayvan görüyorsan öylesindir zaten.
Bu düzen, milyarlarca yıldır devam etmektedir ve doğanın düzeni hiç bir zaman zarara görmemiştir.
Şuur seviyesi olarak da kendini hayvan görüyorsan öylesindir zaten.

Ve görüyorum ki bilimsel olarak değil, hakaretsel olarak olaya yaklaşıyorsunuz ve saçmalıyorsunuz düzgünce kanıtlarınızı sunmayacaksanız, sizin amacı olmayan bu münakaşanızdan ayrılacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı