Etek giyen avukata: "Masanın arkasında anlat, biz din adamıyız"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Iori Yagami evet zaten ilgili dine mensup kisi de arastirarak Musluman oluyordu 😀 Su an forumun ve toplumun buyuk bir kesiminin Musluman olmasi, anne babasinin Musluman oldugundadir. Arastirarak Musluman olan bir elin parmagini gecmez.

Toplumsal ahlakı korumak nasıl oluyor? Sorunun kökü adamın orda kadını kesmesi. Çözümü de kadının kapanması mı? Ben bunu ortaklaşa bir çözüm olarak görmüyorum.
Ben orada aslında tesettürün amacını ve nasıl doğru şekilde uygulanacağını anlattım. Toplumsal ahlak dayanışma ile sağlanır. Ben çözüme kadının kapanması demedim. İster kapanır ister kapanmaz buna ben karışamam. Suç zaten Din adamıyım diye gezen mahlukatta.

• Beğen
İfadeler: Wae
@Iori Yagami evet zaten ilgili dine mensup kisi de arastirarak Musluman oluyordu 😀 Su an forumun ve toplumun buyuk bir kesiminin Musluman olmasi, anne babasinin Musluman oldugundadir. Arastirarak Musluman olan bir elin parmagini gecmez.
İşte o yüzden araştırıyorum. Bazen kendime "Acaba büyüdüğüm toplum ateist olsaydı hakikati yine bulabilir miydim?". Eğer bunun cevabı evet oluyorsa hakikatten emin oluyorum. İşte o zaman kendime "yürüdüğüm yol doğru!" diyebiliyorum.

Din yanlış anlaşılıyor çünkü insanoğlu araştırmıyor.
Arastir ya da arastirma. Beni ilgilendirmez, bu yorumun icin dedim. Dininiz bir bilgiyi körü körüne kabul etmeyin, arastirin demiyor mu? Dine körü körüne inanan bunu doğrudan ihlal etmis oluyor mesela.

Öyle derler ama her biri ben 3 tane 4 tane karı istiyorum diye geçinir.
Bi bitmediler şunlarda ülkemizde. Kesinlikle doğru diyorsun bu arada. Bizim burada da var o tarz tarikat. Ya kurban olayım 4 yaşındaki kız çocuğuna başörtü falan geçiriyorlar. Uyuz oluyorum şunların zihniyetine.

Sen her şeyi yanlış anlamışsın. Beni üzen de bu. Din kadar önemli bir konunun bu kadar az ve yanlış araştırılması. İslam'da zorlama yoktur. Tesettür tercih meselesidir. Asıl amaç toplumsal ahlâk'ı korumaktır. Tabii toplumsal ahlakın sağlanması için toplumu oluşturan iki cinsiyetin ortaklaşa çalışması lazımdır. Kadın kapanır erkek bakmaz. Olay bu kadar basit. Sen bir insanı sırf kapalı değil diye dışlayamazsın. Bakmazsın olur biter. Bu insanlar kendi cinsel duygularına hakim olamayan sapıklardır ama orada burada biz din adamıyız diye gezerler.

Din önemli değil, araştırmak zorunda da değilim. Kadınlar çarşaf giymelidir. "peygamberin" bütün eşleri siyah çarşaflıydı, bütün Müslüman ülkelerde de aynı tarife var. Sen zorunlu olmadığını git şeriatla yönetilen ülkelere anlat. Gerçek İslam bu değil!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bi bitmediler şunlarda ülkemizde. Kesinlikle doğru diyorsun bu arada. Bizim burada da var o tarz tarikat. Ya kurban olayım 4 yaşındaki kız çocuğuna başörtü falan geçiriyorlar. Uyuz oluyorum şunların zihniyetine.
Her bir insan ergenlik çağına girmeden ibadete zorunlu değildir. Onun dışında ergenlik çağına girdikten sonra da yapacaklarından ailesi değil kendisi sorumludur. İster kapanır, ister kapanmaz. Dine zorlama yoktur.

Her bir insan ergenlik çağına girmeden ibadete zorunlu değildir. Onun dışında ergenlik çağına girdikten sonra da yapacaklarından ailesi değil kendisi sorumludur. İster kapanır, ister kapanmaz. Dine zorlama yoktur.
Kesinlikle. Ama işte gel de anlat şu zihniyete.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı