Etek giyen avukata: "Masanın arkasında anlat, biz din adamıyız"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Var veya yok. 2 tane elemanın yaptığını kocaman dine adama mantığıyla söylenen bir sayı. Elimde net sayı olmadığında o sayıyı yazdım.
Sayılara takılmaya gerek yok. Mesajın anlamı ortada.
2 sayısı da belirtme. Takılmanı tavsiye etmem.
Ben de bunu demeye çalışıyordum ama çoğu kişi sözlerimi yanlış yerlere çekti.

Ben de bunu demeye çalışıyordum ama çoğu kişi sözlerimi yanlış yerlere çekti.
Ben inanan inanmayan tüm insanlara saygı duyuyorum ama maalesef o saygıyı inanmayan bazı kişilerden göremiyoruz. Halbuki o kişiler inananlardan saygı bekleyen kişiler. Üzücü kısım da o.
"10'da 7'lik kesimin" inandığı dine akıl hastalığı vb. demek normal karşılanır bir durum olmuş maalesef. Ben inanmayana bunu desem, bu platformda, tepki çekeceğimi çok rahat söyleyebilirim.

Ben inanan inanmayan tüm insanlara saygı duyuyorum ama maalesef o saygıyı inanmayan bazı kişilerden göremiyoruz. Halbuki o kişiler inananlardan saygı bekleyen kişiler. Üzücü kısım da o.
"10'da 7'lik kesimin" inandığı dine akıl hastalığı vb. demek normal karşılanır bir durum olmuş maalesef. Ben inanmayana bunu desem, bu platformda, tepki çekeceğimi çok rahat söyleyebilirim.
Hala milli ve manevi değerlere hakaret edilemeyeceğini anlamamış çok fazla olgunlaşmamış zihniyet var maalesef. Fikirlerini saygı çerçevesi içinde anlatmalısındır.

Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum ama kuranda " İslam uğruna savaş " cihat olduğu sürece radikal Müslüman'lar insanlara hayatlarını zehir edecek fırsat buldukça şeriat yoklaması yapan bizler değiliz. Kutsal kitabınıza tekme atmalarına karşıyım ama hakikat budur

"Biz din adamıyız" ın alt metni şu: Biz din adamıyız, bacak görünce azarız. Saklayacaksın, saklamıyorsan da riski göze alacaksın.

İşte dinin geldiği nokta.
Bu kadar komik olamazsın ya gerçekten?! Adamların kendi kabahatini dine yıkıyorsun ya, yuh yani.
Adamlar harama bakmak istememiş müslüman ülke burası.
Bakmak zorunda değiller ki zaten, mesele zihniyetleri.

Ahahah urfaymış. Sırf bu geri kafalılar yüzünden insan dininden soğuyor.
Hocam size zahmet şehirlere ayırarak ırkçılık vs. yapmayın bu tür insanlar ülkenin her yerinde var sadece Şanlıurfa da yok.

Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum ama kuranda " İslam uğruna savaş " cihat olduğu sürece radikal Müslüman'lar insanlara hayatlarını zehir edecek fırsat buldukça şeriat yoklaması yapan bizler değiliz. Kutsal kitabınıza tekme atmalarına karşıyım ama hakikat budur
Radikal Müslümanlar üstünden yine Müslüman genellemesi yapılmış. Burada gidip adamın hayatını zehir etme, adamı rahatsız etme, sözel taciz yapılmasını tasvip etmiyorum zaten. Ben sokaklarda inanmayanlara doğrudan karışan insan bugüne kadar görmedim, gördüysem de demek ki hatırlanamayacak seviyede. Belki de yaşadığım yer kaynaklı orasını bilemiyorum.
Bizler derken inanmayanları temiz genelleyip radikal Müslümanlar üzerinden Müslümanları şaibeli genellemek doğru mudur?
Kişi veya grupların yaptıklarını dine yıkmak doğru mudur?

Aynı bağlamda kutsal kitaba tekme atan inanmayanlar üzerinden tüm inanmayanları kötü genellesem doğru mudur? En azından radikal Müslümanlar üstünden yine Müslüman genellemesi yapılması ile çok fark göremiyorum.

Saygısızlık yapan ceza almalıdır. Eğer ki ceza almıyorsa din değil sistem eleştirilmelidir.

Radikal Müslüman'lar üstünden yine Müslüman genellemesi yapılmış. Burada gidip adamın hayatını zehir etme, adamı rahatsız etme, sözel taciz yapılmasını tasvip etmiyorum zaten. Ben sokaklarda inanmayanlara doğrudan karışan insan bugüne kadar görmedim, gördüysem de demek ki hatırlanamayacak seviyede. Belki de yaşadığım yer kaynaklı orasını bilemiyorum.
Bizler derken inanmayanları temiz genelleyip radikal Müslüman'lar üzerinden Müslüman'ları şaibeli genellemek doğru mudur?
Kişi veya grupların yaptıklarını dine yıkmak doğru mudur?

Aynı bağlamda kutsal kitaba tekme atan inanmayanlar üzerinden tüm inanmayanları kötü genellesem doğru mudur? En azından radikal Müslüman'lar üstünden yine Müslüman genellemesi yapılması ile çok fark göremiyorum.

Saygısızlık yapan ceza almalıdır. Eğer ki ceza almıyorsa din değil sistem eleştirilmelidir.

Radikal Müslüman diye bahsettiğim kişiler İslam'ı uygulayan kişiler değil midir kuran sana emretmiyor mu İslam ugruna savaş diye? 30-40 yıl önce sırf farklı mezhepten diye insanlar yakıldı bu ülkede dininin ne olduğuna dair araştırmalar yapmanı öneririm zira insanların hayatına karışan bir dininiz var. Ülkeden haberin yok sanırsam ayrıca sırf açık giyindi diye binlerce kadın laf yiyor İslam'ı uygulayan müslümanlar'dan :D yalan mı zehir etmiyor mu şeriati isteyen gerçek Müslüman'lar? Gerçek Müslüman diyorum çünkü bu adamlar kurana göre yaşıyor ve tanrının hükümlerini istiyor şimdi kim gerçekten Müslüman? Sen mi yoksa bahsettiğimiz kişiler mi

Ayrıca gene mağdur olmuşsunuz haha :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı