ETH 2.0 çıkınca ekran kartı fiyatları düşer mi?

Hocam araştırırsanız görürsünüz zaten başka forum adı vermek yasak diye biliyorum.
Hocam millet 8.000 TL'ye direk alıyor. Sizce bu arkadaşların o forumlara bakmamış olma ihtimali var mı? Her yere ilan veriyorlar zaten...

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2021-04-03 00.22.59.png
    Screenshot from 2021-04-03 00.22.59.png
    190,3 KB · Görüntüleme: 64
Hocam millet 8.000 TL'ye direk alıyor. Sizce bu arkadaşların o forumlara bakmamış olma ihtimali var mı? Her yere ilan veriyorlar zaten...
Bu adamlar fiyatları yükseltmek isteyen adamlar bunlara aldanma derim. Mesaj atınca buluşmaya kadar her şeyi ayarlıyorsun sonra cevap vermiyorlar. Ayrıca herkes her siteyi, 2. el forumlarını biliyor diye bir şey yok. Bilgisayarın köküne kadar anlayıp, alım satım yapan ve bilmeyen 100 tane yakınım var. Bu kadar almak istiyorlarsa yurt dışı çok fazla kart var 6000TL'yi bile bulmayan. Zaten bu satanların çoğu 5000-6000'e yurt dışından alıp 2000-3000 kar etmek isteyenler.

Son düzenleme:
Bu adamlar fiyatları yükseltmek isteyen adamlar bunlara aldanma derim. Ayrıca herkes her siteyi, 2. el forumlarını biliyor diye bir şey yok. Bilgisayarın köküne kadar anlayıp, alım satım yapan ve bilmeyen 100 tane yakınım var.
Hocam kart zaten ilk çıktığında 8500 civarında değil miydi? Anında 30 saniyede stoklar bitti 10.000'e sabitlendi sonra...
Şuanki en ucuz fiyatılar:

Akakce - 9.704 TL
Epey - 9.910 TL
Cimri - 9.796 TL

Yani kısaca ben kimsenin fiyat düşürmeye çalıştığını zannetmiyorum, aksine 8000 TL gibi uygun fiyatta almaya çalışıyorlar. Bu arada yukarıdaki linklerde belki en ucuz güvenilmeyen, yorumları olmayan satıcılardır...

Hocam kart zaten ilk çıktığında 8500 civarında değil miydi? Anında 30 saniyede stoklar bitti 10.000'e sabitlendi sonra...
Şuanki en ucuz fiyatılar:

Akakce - 9.704 TL
Epey - 9.910 TL
Cimri - 9.796 TL

Yani kısaca ben kimsenin fiyat düşürmeye çalıştığını zannetmiyorum, aksine 8000 TL gibi uygun fiyatta almaya çalışıyorlar. Bu arada yukarıdaki linklerde belki en ucuz güvenilmeyen, yorumları olmayan satıcılardır...

Hocam ilk çıktığında tek tek satılmadı ki yetkili satıcılar tarafından. Hepsi sisteme koyup sattı. Şimdiki fiyatlara bakarsak 1050 Ti 2500TL'den başlıyor. Normal şartlarda beş para etmez kart RX 570'in yanında. 9000TL bu karta direkt vereceğime gider sistem alırım yanında işlemci vs. bedava gelir sizce mantıklı mı sadece kartı almak? Arkadaşım 3060 Ti aldı 4500TL'ye normal zamanlarda. Şuan zaten yurt dışı fiyatlar 5800-6300TL arası değişiyor. Hazır sistemler 12.000TL civarı 10. nesil işlemcilerle birlikte. Laptoplar normal şartlarda masaüstü bilgisayarlara göre çok kötü olup fiyatı 2 katı olmaz mıydı? Şimdi yurt dışında 10.700TL'ye 3060, i7 10700 gibi laptoplar satılıyor. Sizce mantıksız değil mi? Letgo olayına gelirsek... Adamlar piyasayı belirlemeye çalışıyor siz de bunlara kanıyorsunuz diyorsunuz ki 8000 e alıyorsa ben 9000'e bile alamam bunu. Eeee adam 25 tane alabiliyorsa gitsin sıfırını yurt dışı olmayan kartı alsın 9500'e niye bekliyor? FDH 2. el kısmına gir bak kardeşim yurt dışı 3060 dolu piyasa. 5000-6000'e alıp 8500'e falan piyasadan anlamayan adama satıyorlar. Çoğu da aşağısına satıyor zaten.

Son düzenleme:
Hocam ilk çıktığında tek tek satılmadı ki yetkili satıcılar tarafından. Hepsi sisteme koyup sattı. Şimdiki fiyatlara bakarsak 1050 Ti 2500TL'den başlıyor. Normal şartlarda beş para etmez kart RX 570'in yanında. 9000TL bu karta direkt vereceğime gider sistem alırım yanında işlemci vs. bedava gelir sizce mantıklı mı sadece kartı almak? Arkadaşım 3060 Ti aldı 4500TL'ye normal zamanlarda. Şuan zaten yurt dışı fiyatlar 5800-6300TL arası değişiyor. Hazır sistemler 12.000TL civarı 10. nesil işlemcilerle birlikte. Laptoplar normal şartlarda masaüstü bilgisayarlara göre çok kötü olup fiyatı 2 katı olmaz mıydı? Şimdi yurt dışında 10.700TL'ye 3060, i7 10700 gibi laptoplar satılıyor. Sizce mantıksız değil mi? Letgo olayına gelirsek... Adamlar piyasayı belirlemeye çalışıyor siz de bunlara kanıyorsunuz diyorsunuz ki 8000 e alıyorsa ben 9000'e bile alamam bunu. Eeee adam 25 tane alabiliyorsa gitsin sıfırını yurt dışı olmayan kartı alsın 9500'e niye bekliyor? FDH 2. el kısmına gir bak kardeşim yurt dışı 3060 dolu piyasa. 5000-6000'e alıp 8500'e falan piyasadan anlamayan adama satıyorlar.
Eee hocam şöyle yapalım o zaman İstanbul içindeyseniz gerekiyorsa noter huzurunda bir sözleşme yapalım ekran kartı modellerini belirleyelim siz 5000-6000'e siparişinizi verin ben 7000-7500'e ekran kartı geldiğinde 0 olarak sizden alayım, olur mu?

Eee hocam şöyle yapalım o zaman İstanbul içindeyseniz gerekiyorsa noter huzurunda bir sözleşme yapalım ekran kartı modellerini belirleyelim siz 5000-6000'e siparişinizi verin ben 7000-7500'e ekran kartı geldiğinde 0 olarak sizden alayım, olur mu?
Çok mantıklı evet süper bir fikir hemen yapmamız lazım. Yahu almak istesem alırım 6000'e de Amazon'dan. Ama almıyorum neden acaba? Çünkü normal fiyatlara düşmesini bekliyorum. Vergisi, kargo ücreti dahil 706 dolara denk gelecek şekilde 3060 bulmuştum yurt dışı gönderimi de vardı fakat almadım. Yurt dışı olması, normalden pahalı olması sebebiyle. Eğer ki RTX 2060'ı satıp 3060 alacaksam ne anlamı kaldı o zaman satmanın değil mi? Şubatın ortalarından beri piyasayı takip ediyorum. Eğer ki etmiyorsanız lütfen yorum yapmayın. 10 dakika zaman ayırıp lütfen amazon.jp, amazon.co.uk, amazon.fr, amazon.de girin de uğraştırmayın beni. 5500-6000'e denk geliyor satıyorlar 7500 civarı. En fazla 8500. Çok arıyorsan gir amazon.jp al kardeşim yani 7500 ne veriyorsun hatta linkini bile atabilirim ama almazsan bozuşuruz.

Son düzenleme:
Çok mantıklı evet süper bir fikir hemen yapmamız lazım. Yahu almak istesem alırım 6000'e de Amazon'dan. Ama almıyorum neden acaba? Çünkü normal fiyatlara düşmesini bekliyorum. Vergisi, kargo ücreti dahil 706 dolara denk gelecek şekilde 3060 bulmuştum yurt dışı gönderimi de vardı fakat almadım. Yurt dışı olması, normalden pahalı olması sebebiyle. Eğer ki RTX 2060'ı satıp 3060 alacaksam ne anlamı kaldı o zaman satmanın değil mi? Şubatın ortalarından beri piyasayı takip ediyorum. Eğer ki etmiyorsanız lütfen yorum yapmayın. 10 dakika zaman ayırıp lütfen amazon.jp, amazon.co.uk, amazon.fr, amazon.de girin de uğraştırmayın beni. 5500-6000'e denk geliyor satıyorlar 7500 civarı. En fazla 8500. Çok arıyorsan gir amazon.jp al kardeşim yani 7500 ne veriyorsun hatta linkini bile atabilirim ama almazsan bozuşuruz.
Hocam dalga mı geçiyorsunuz Japonya'dan satın almaya kalkan çoğu kişinin hesabı kapatılıyor. Neye dayanarak bunu örnek verebiliyorsunuz? Bir siz mi akıllı olduğunuzu zannediyorsunuz? Yani şubattan beri takip ediyorum diyorsunuz, 2 aydır forumda hiç mi şu yorumları görmediniz: "Amazon Japonyada sipariş verdiğinizde, sipariş iptal olup hesabınıza bloke ediyorlar."

ETH 2.0 gelirse her türlü transfer sayısı artar hatta ETH'de dehşet artabilir bu işi sadece üretim çözer. Daha arabalara çip yetiştiremezken ekran kartlarına mı sıra gelecek? Kimse sanayideki müşterisini kaybetmek istemez.

Hocam dalga mı geçiyorsunuz Japonya'dan satın almaya kalkan çoğu kişinin hesabı kapatılıyor. Neye dayanarak bunu örnek verebiliyorsunuz? Bir siz mi akıllı olduğunuzu zannediyorsunuz? Yani şubattan beri takip ediyorum diyorsunuz, 2 aydır forumda hiç mi şu yorumları görmediniz: "Amazon Japonyada sipariş verdiğinizde, sipariş iptal olup hesabınıza bloke ediyorlar."
Yahu araştırmadan, bilgi olmadan lütfen net konuşmayın. Kendi arkadaşım 5800'e aldı, forumda en az 4 5 kişi aldı, sarı site, DH girin bakın jp, fr, uk, de sitelerinden alınma diyorlar hatta bazılarının kutusu Japonca.

Banlandım hocam. Japonya herkese olduğu gibi bana da çelmeyi taktı. Çok az kişi kart siparişi verebiliyor Japonya'dan, geneli banlanıyor. Amazon İspanya'dan 3060 aldım 645 Euro'ya.

Daha önce Japonya'dan ekran kartı almak ile ilgili bir konu açılmıştı, ban yersiniz.

Amazon'un hesabımı bloke etmesi

Yani şu arama kutusuna Amazon Japonya yazıyorum direk gelen 2-3 konu, detaylı baksam 20-30 dan fazla kaynak atabilirim buraya... Tekrar ediyorum bak şuanda hiçbir şekilde Amazon Japonya üzerinde Türkiye için herhangi bir ekran kartı alımı yapamıyorsunuz. Ha varsa kanıtınız gelen ürünün tarihiyle birlikte faturasını atarsın buraya eyvallah... Ama yoksa böyle gereksiz yere millete "araştırmadan, bilgi sahibi olmadan lütfen net konuşmayın." gibi ithamlarda bulunmayın, komik duruma düşüyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı