ETH 2 sonrası için ne kazılmalı?

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Sizce ETH 2 başlamadan önce hangi birimden kazıma başlamalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tekrardan ben :D.

ETH 2 nedir, nasıl olacak? Biraz bilgilendirebilir misiniz?
ETH 2.0 şu anki hali ile bizim gibi, en azından benim gibi küçük miner'lar için ETH'in sonu olacak :)
Fakat işlem ücretleri çok çok düşecek diyorlar, zaten 2.0'a geçişteki amaç da anormal şişen işlem ücretlerini normale indirmek, yani ethereumun en zayıf karnı, en eleştirilen kısmı olan işlem ücretlerini azaltabilmek.
Öncelikle POW(proof of work) sistemi kademeli olarak kalkacak diyorlar, POS (proof of stake) 'a geçilecek imiş. Bunun anlamı işlem gücünüzle değil (GPU'larınız) elinizde bulundurduğunuz ETH ile bu ağın bir parçası olunacak.
Yani Türkçesi ağ mining yapanların değil, elinde ETH bulunduran kişilerin ağı sürdüreceği (min 32 eth) ve eth kazanabileceği bir hal alacak, ağdaki işlemleri bu kişiler onaylayıp ağın devamlılığını sağlayacak. Son okuduğum haberlere göre bazı büyük mining pool işletmecileri eth 2.0'a karşılar ve ciddi bir fork olabilir deniliyor, aynı eski zamanlardaki (ben o zaman miningle ilgilenmiyordum) ETH ile ETC(ethereum classic) ayrılması gibi. Kripto para konularında pek iyi değilim, yeni yeni sarmaya başladı, yabancı kaynakları takip ederek öğrenebildiklerim bu kadar, birşeyler eklemek veya düzeltmek isteyen olursa memnun oluruz :)

Redditte birkaç defa denk geldi Ravencoin diyenler
Evet bende birkaç yerde denk geldim. Eth yi bırakıp rvn kazmayı da düşünüyorum ama kazancını tam hesaplayamadığım için şu an geçmedim.
Binance pool da günlük 0.008 - 0.011 eth civarında kazanıyorum.
Günlük 100 tl diim.

Rvn için 1 tam günlük denem yapmak için pool değiştirmem lazım, bi de o pooldan ödeme almak için 10 gün durcam gibi, şimdilik beklememi sağlayan nedenler var.

ETH 2.0 şu anki hali ile bizim gibi, en azından benim gibi küçük miner'lar için ETH'in sonu olacak :)
Fakat işlem ücretleri çok çok düşecek diyorlar, zaten 2.0'a geçişteki amaç da anormal şişen işlem ücretlerini normale indirmek, yani ethereumun en zayıf karnı, en eleştirilen kısmı olan işlem ücretlerini azaltabilmek.
Öncelikle POW(proof of work) sistemi kademeli olarak kalkacak diyorlar, POS (proof of stake) 'a geçilecek imiş. Bunun anlamı işlem gücünüzle değil (GPU'larınız) elinizde bulundurduğunuz ETH ile bu ağın bir parçası olunacak.
Yani Türkçesi ağ mining yapanların değil, elinde ETH bulunduran kişilerin ağı sürdüreceği (min 32 eth) ve eth kazanabileceği bir hal alacak, ağdaki işlemleri bu kişiler onaylayıp ağın devamlılığını sağlayacak. Son okuduğum haberlere göre bazı büyük mining pool işletmecileri eth 2.0'a karşılar ve ciddi bir fork olabilir deniliyor, aynı eski zamanlardaki (ben o zaman miningle ilgilenmiyordum) ETH ile ETC(etherium classic) ayrılması gibi. Kripto para konularında pek iyi değilim, yeni yeni sarmaya başladı, yabancı kaynakları takip ederek öğrenebildiklerim bu kadar, birşeyler eklemek veya düzeltmek isteyen olursa memnun oluruz :).
Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Ah ah, bizim iş ne oluyor? Günde 0.002 kazanıyorum. Ben Binance ile günlük paramı Paparaya aktarıyorum. Yani, acaba kazandığım ETH'ı hesapta mı tutsam acaba? 32 ETH'da çok fazla. Bizim ekmeğimize neden dönüyorlar? :(.

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Ah ah, bizim iş ne oluyor? Günde 0.002 kazanıyorum. Ben Binance ile günlük paramı Paparaya aktarıyorum. Yani, acaba kazandığım ETH'ı hesapta mı tutsam acaba? 32 ETH'da çok fazla. Bizim ekmeğimize neden dönüyorlar? :(.
Binance tr yi bi araştırın
Ücretsiz tl çekiliyodu, devam ediyodur herhalde.
https://www.trbinance.com/

Valla üzücü oldu ben de etherle tanıştıktan 2 hafta sonra öğrendim 2.0'ı, meğerse senelerdir konuşulan fakat sürekli ertelenen bir durummuş... Artık biz de altcoinlere geçeriz başka çare varsa yeşillendirin :D

Valla üzücü oldu ben de etherle tanıştıktan 2 hafta sonra öğrendim 2.0'ı, meğerse senelerdir konuşulan fakat sürekli ertelenen bir durummuş... Artık biz de altcoinlere geçeriz başka çare varsa yeşillendirin :D
Bildiğim kadarıyla 32 eth paranız yoksa başka çare de yok 😉

Geri
Yukarı