ETH düşüşü ekran kartı fiyatlarını etkiler mi?

morteral

Centipat
Daha fazla  
ETH yüzde 20 civarı düşüşte. Keza BTC ve borsa da aşırı düşüşte. Borsada olduğum için beni üzdü fakat ekran kartı fiyatlarını olumlu yönde etkiler mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır etkilemez, aksine bu şekilde düşmeye devam ederse block sorunları ortadan kalkacağı için çok daha kar getiren bir piyasaya dönüşür, havuzdan cüzdana gelen eth yi btc olarak kullanıyorum ve birçok kişi bu şekilde çalışıyor, direkt olarak tl ye döndüren ve parayı çekenler için elbette zarar getiren bir haber.

Panik olanlar almayı bırakacak. Belli bir seviyeye kadar düşerse insanlar düşmesi korkusu ile elinden çıkarmaya çalışacak. Bu olduğu zaman 20.000'e satılan 3080'i 1 ayda 10.000'e görebilirsin.

Ondan sonra en tatlı zamanlar başlayacak. Biraz daha düşerse bu sefer piyasada fazlasıyla 2.el olacak ve insanlar satmak için yarışacak.

En son bu olduğunda 700TL'e 1060 6GB- RX580 satılıyordu. Tabi bunun olması için ETH 500 dolar seviyelerinin altına inmeli. 3080 ayda 0.30 ETH kazandırıyor. Aylık 100 dolar kazandırdığı zamanlar bile deli gibi satılıyordu. Daha çok var yani.

Küçük oynamalarla bir etkisi olmaz şu an 10 bin TL civarında bir anda çakılması lazım eğer birdenbire çakılırsa ekran kartları piyasaya geri döner fiyatlar normale döner ekran kartları da olumlu yönde etkilenir.

Fiyatların düzeltme olduğunu ve tüm kripto paralarda ilerleyen gün ve haftalarda yeni rekorların gelebileceğini düşünüyorum. Ekran kartı fiyatları değişmeyecektir. İkinci el piyasası hareketlenebilir fakat dolandırıcılara da dikkat etmek gerek

Panik olanlar almayı bırakacak. Belli bir seviyeye kadar düşerse insanlar düşmesi korkusu ile elinden çıkarmaya çalışacak. Bu olduğu zaman 20.000'e satılan 3080'i 1 ayda 10.000'e görebilirsin.

Ondan sonra en tatlı zamanlar başlayacak. Biraz daha düşerse bu sefer piyasada fazlasıyla 2.el olacak ve insanlar satmak için yarışacak.

En son bu olduğunda 700TL'e 1060 6GB- RX580 satılıyordu. Tabi bunun olması için ETH 500 dolar seviyelerinin altına inmeli. 3080 ayda 0.30 ETH kazandırıyor. Aylık 100 dolar kazandırdığı zamanlar bile deli gibi satılıyordu. Daha çok var yani.
Bu işe yüksek sermayeler ile girmeyen kişiler zaten 3-6 ay arasında kartlarını satışa çıkartıyor. Üreticilerin son 3 yılda olduğu gibi tanıtım sonrasında normal bir fiyat ardından yükselen fiyatları her zaman ki gibi göreceğiz, bu arz talep dengesi ile alakalı.
Şuan mining bu kadar yaygın olmasa bile belirli bir stokta üretilen ekran kartları tüketicilerin isteğine cevap vermediğinde tekrardan fiyat artışı yaşanır, bu durumu yalnızca mininge bağlamamak lazım çünkü ekran kartı güncellemesi telefon değiştirmek gibi oldu, birçok kullanıcı aralarında büyük farklar olmayan ekran kartlarını her zaman güncelleyerek yenilerine yöneliyor bu tüketimin dengesizliğinden kaynaklı bir durum ve insanlar buna her materyal da olduğu gibi alıştı.

@OktayB hocam havuzdan gelen parayı BTC'yi çevirmek daha karlı oluyor demişsiniz ama pek anlayamadım. Sonuçta paranın bir karşılığı var ve bu durum BTC içinde geçerli değil mi?

Düşüşlerde ETH dahil altcoinler daha fazla etkileniyor. BTC %10 düşerken ETH %20-30 düşüş yaşıyor. Bende madencilik yaparken belli dönemler BTC olarak alıyordum ödemeyi. Düşüşlerden daha az etkileniyorsunuz.

Zcash bu konuda madencilikte beni batıran- BTC olarak aldığım zamanlardan kurtardığım bir coine örnektir.
Aynısı ETH için de geçerli.

@OktayB hocam havuzdan gelen parayı BTC'yi çevirmek daha karlı oluyor demişsiniz ama pek anlayamadım. Sonuçta paranın bir karşılığı var ve bu durum BTC içinde geçerli değil mi?
Elbette geçerli neden karlı olduğunu şu şekilde açıklayabilirim; grafik okumada mum eğrisi, üçgen daralması ve ölüm keşişmesi durumlarını bilen bir kullanıcı, güncel grafiklere bakıp eth yi btc ye veya hype yapabilme varyantı yüksek bir kripto paraya çevirdiğinde eth nin dolar karşısında ki erime durumunu engelleyip çok daha karlı çıkacaktır, geçen haftadan yaptığım bir durumu açıklayarak özetlersem, 8 aylık eth mi 2 hafta önce 13.800 bandındayken satıp grafiklerde geçen hafta hype yapan ravencoine yatırmıştım ve 0.6 den 2.2 ye yükseldiğinde satıp dolara çevirip eth 10.785 bandındayken tekrar aldım, karı hesaplayacak olursak yalnızca %360-370 gibi ravencoinden kar ettim.
Düşüşlerde ETH dahil altcoinler daha fazla etkileniyor. BTC %10 düşerken ETH %20-30 düşüş yaşıyor. Bende madencilik yaparken belli dönemler BTC olarak alıyordum ödemeyi. Düşüşlerden daha az etkileniyorsunuz.

Zcash bu konuda madencilikte beni batıran- BTC olarak aldığım zamanlardan kurtardığım bir coine örnektir.
Aynısı ETH için de geçerli.
Durumun böyle olmasının sebebi açıkladığım durumdan ibaret endeks BTC olunca BTC nin talep dengelemesinde shork düzey vibrasyonu dengesizleştikçe diğer BTC yatırımcıların passive dediğimiz diğer yatırımları her zaman düşmeye mahkumdur, eğer yatırımcılar için şart tek bir kanal olsaydı (ki böyle birşey mümkün değil) endeks dolar ve farklı bir ulus para birimi olacağı için yalnızca death cross a giren coin değer kaybederdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı