ETH kazancındaki düşüş

ismail34

Kilopat
Merhaba, 2,5 aydır mining yapıyorum. Kazançta ciddi bir oynaklık görüyorum. Kurdan dolayı diyebilirsiniz ya da yanlış verilere bakıyor olabilirim, bilemiyorum. 03.12.2021 tarihinden önce pool hesabımdan bakiyemi kontrol ettiğimde 1200 TL civarı birikmiş bakiye vardı. Bakiye çekimi yapmadım ve ardından kazımı durdurdum, yaklaşık 10 gün kadar ara verdim. 13 Aralıktan itibaren tekrar devam ettim, şu ana kadar biriken bakiye bugün baktığımda 1186 TL. Dolar 9 TL iken 1 aylık kazım sonucunda 950 TL para çekmiştim, 100 TL Elektrik'e düşünce 850 TL para bırakmıştı bana, ancak şu an kazançta bir dengesizlik seziyorum, bir yanlışlık olabilir mi?

Dosya Ekleri

• x1.JPG
    x1.JPG
    89,9 KB · Görüntüleme: 240
  • x.JPG
    x.JPG
    69 KB · Görüntüleme: 244
Tamamen kurdan kaynaklı. Aşağıdaki fotoğraf yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ether-TL düştüğü için ETH'de biriken bakiyen de düştü.

1640476775759.png

Her zaman beteri beteri vardır. Üzülerek atıyorum ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her zaman beteri beteri vardır. Üzülerek atıyorum ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum havadan para kazanıyorsun 3 kuruş vergi versen ne olur? Vergiler çok absürt ve fazla olduğu için tepkin doğal ama emeğin yok tek zararı kart ve elektrik masrafı. Aylar sonra çok rahat amorti edip manyak gelir getiriyor sana.

Merhaba, 2,5 aydır mining yapıyorum. Kazançta ciddi bir oynaklık görüyorum. Kurdan dolayı diyebilirsiniz ya da yanlış verilere bakıyor olabilirim, bilemiyorum. 03.12.2021 tarihinden önce pool hesabımdan bakiyemi kontrol ettiğimde 1200 TL civarı birikmiş bakiye vardı. Bakiye çekimi yapmadım ve ardından kazımı durdurdum, yaklaşık 10 gün kadar ara verdim. 13 Aralıktan itibaren tekrar devam ettim, şu ana kadar biriken bakiye bugün baktığımda 1186 TL. Dolar 9 TL iken 1 aylık kazım sonucunda 950 TL para çekmiştim, 100 TL Elektrik'e düşünce 850 TL para bırakmıştı bana, ancak şu an kazançta bir dengesizlik seziyorum, bir yanlışlık olabilir mi?

ETH gelir biraz düştü ayrıyeten binancepool üzerinden kazım yapıyosan son zamanlarda mh da cok dalgalanma var bir sebebide bu olabilir.

Dostum havadan para kazanıyorsun 3 kuruş vergi versen ne olur? Vergiler çok absürt ve fazla olduğu için tepkin doğal ama emeğin yok tek zararı kart ve elektrik masrafı. Aylar sonra çok rahat amorti edip manyak gelir getiriyor sana.

Bizim gibi tek kart ile yapanları bitirir.

Ekran kartlarını vergi vererek alıyoruz, elektrik de aynı şekilde. İşin içine arıza riski ve kazanç-kayıp riski giriyor, bunları da hesaba katın. Yani bu ekran kartları imkânsız bozulmayan aletler değiller. Böyle olsa herkes bu işe girer istisnasız nasıl olsa havadan kazanılıyor. En aşağı 10-12 ay riske atıyor insanlar bu işe girerken o da uygun fiyata bulursa.

Sana şöyle örnek vereyim geçen sene bu dönemlerde 3060 Ti yanlış hatırlamıyorsam 4500 TL 5000 TL civarlarındaydı. ETH miningi aylık 1500 TL bırakıyordu ortalama 3 ayda amorti vardı. Şu an gene en son 1500 civarlarında bırakıyordu baktığımda en son ne oldu bilmiyorum ama aradaki kur farkı kaç katına arttı, o yüzden kazımın zorluğu diğer etkenler bayağı şey var fiyatı belirleyen.

Yeni konular

Geri
Yukarı