ETH kazançları neden coştu?

Ethereum fiyatı sürekli oynadığı için net rakam veremem. Ben başlayalı 82 gün oldu 6100 tl lik coin birikti. Tabi çokça aksilik oldu hatalar verdi, durdu, bağlantı gitti elektrik kesildi vs vs. Hiç durmasa daha çok gelir verirdi. Windowsta verim alamadığım için hiveosta sorunsuz devam. Parça parça başka coin ler de almıştım ethereumdan çevirerek para ile değil yani. 6300 ü de gördüm geçen bir yükselişte. Hesabını sen yap. Neden yapamayasın ki? Borsaya kazma sende. Soğuk bir cüzdana kaz biriktir

hocam valla aynı durumdayız, bende daha erth coşmamışken Şubat ayında 6.5 K'ya 3070 EVGA aldım, tamamen oyun amaçlı. Daha sonra baktım ETH mining çok iyi veriyor bu karta girdim yoksa şuandaki fiyatlardan alıp girmezdim, bu gidişle 3 ayda kartı maliyeti çıkıcak :) sonra duruma göre oyuna devam ederim :=)

Hocam zahmet olmassa 3070 mining ayarlarını yazabilir misiniz? bende betterhash kullanıyorum, diğerleri nasıldır bilmiyorum acaba daha az komisyon kesen var mıdır diye de merak etmiyor değişim. benden her transferde 0,002 btc kesiyor, sizinkinde nasıl?
Çok iyi fiyata almışsın 2.el miydi?
Ben neredeyse onun 2,5 katına Gigabyte Vision 3070 aldım 😉

mining ayarım msi afterburner için ;
core clock -502
Memory clock +1300
Power limit %50
Ama her marka 3070’de farklı sonuçlar oluyor. Ben bu ayarlarla 135w harcıyorum 61.7 sabit MH alıyorum. Sende farklı olabilir. Bi de bu benim windowsu da çalıştırdığım kart. Ben windows üstünden mining yapıyorum. O yüzden watt değeri normalden yüksek MH değeri normalden düşük olabilir (tabii OC halinden bahsediyorum)
Ben ethermine.org havuzunda kazıyorum. Binance’e aktarıyorum. Binance’ten henüz para çekmedim ama çekerken mutlaka bir komisyon oluyor (onlar oradan da para kazanıyor) orada da transfer protokollerine dikkat etmek gerekiyor diye biliyorum. Bazı protokoller az kesinti yapıyor diğerlerine göre 👍
Ne önerirsiniz kart olarak? Sizce Amazon stoklarına 3070 gelir mi 10K'ya?
Bu aralar 10K çok zor.2022’de belki. Fiyatlar yurtdışında dq fırlamış. Zaten kart orada da yok
Bende 1 sene önce tamamen oyun için sistem kurmuştum ve sürekli de oyun oynadım keyfine vara vara ve 2.5 ay kadar önce Ethereum nasıl kazılar diye webteknoda bir haber gördüm o günden beri kazıyorum. Keşke bilincinde olsaydım da 2 ya da 3 kart alıp da mininge 1 sene önce başlasaydım. Çok pişmanım
Hocam hiç sorma yaa. 6 ay bile önce başlasak şimdi harika olmuştu. Ben de 1-2 aydır kazıyorum 🙈

Son düzenleme:
Çok iyi fiyata almışsın 2.el miydi?
Ben neredeyse onun 2,5 katına Gigabyte Vision 3070 aldım 😉

mining ayarım msi afterburner için ;
core clock -502
Memory clock +1300
Power limit %50
Ama her marka 3070’de farklı sonuçlar oluyor. Ben bu ayarlarla 135w harcıyorum 61.7 sabit MH alıyorum. Sende farklı olabilir. Bi de bu benim windowsu da çalıştırdığım kart. Ben windows üstünden mining yapıyorum. O yüzden watt değeri normalden yüksek MH değeri normalden düşük olabilir (tabii OC halinden bahsediyorum)
Ben ethermine.org havuzunda kazıyorum. Binance’e aktarıyorum. Binance’ten henüz para çekmedim ama çekerken mutlaka bir komisyon oluyor (onlar oradan da para kazanıyor) orada da transfer protokollerine dikkat etmek gerekiyor diye biliyorum. Bazı protokoller az kesinti yapıyor diğerlerine göre 👍

Bu aralar 10K çok zor.2022’de belki. Fiyatlar yurtdışında dq fırlamış. Zaten kart orada da yok

Hocam hiç sorma yaa. 6 ay bile önce başlasak şimdi harika olmuştu. Ben de 1-2 aydır kazıyorum 🙈
Hiç sorma aklıma geldikçe ağlayasım geliyor :) aklımdan hiç çıkmıyor gerçi :)

Beyler Rx 5500xt ile 26.7 m/h kazım yapıyorum,
Yanına birde ikinci el GTX 1660 alacağım fiyat 4.600 lira ne dersiniz?

Hocam sizce 15K'ya Evga alayım mı yoksa Amazon'a yurtdışı gelir mi diye bekleyeyim mi?
Hocam seninle aynı durumdayken yaklaşık 16K’ya Gigabyte 3070’i aldım 1 ay önce. Şimdi iyi ki almışım diyorum. Şu an olsa yine alırdım ama tabii bu sadece benim bir tercihim 🙏
Kazançlar baya arttı. Şu an o kart tek başına aylık 2.400 TL bırakıyor 7/24 çalıştığında. Ama bu kazanç normalden çok fazla.
Normal şartlarda kartın parasını 10 ayda çıkarıyorsun (normal kazanç döneminde)
Ama bunu yatırım olarak düşünmek lazım. Sonuçta her kazdığın coin hesabına para olarak dönüyor kartın da sende kalıyor. Bu ETH olmaz başka bişey olur. Sonuçta bu mining işi hiç bitmeyecek gibi gözüküyor.
3070 de iyi bir kart oyunları da rahat oynarsın (gerçi miningten para gelince oyun işini rafa kaldırdık 😬)
itopya’nın sahibinin videosunu izledim dün. Hem artık kartlar da bize pahalıya geliyor dedi hem de en erken 2022’de biraz düzelir gibi dedi ki o da net değilmiş.
Kararını sen ver 🙏 iyice düşün 🙏
Hocam bütçenize göre değişir açıkçası RTX 3070 fena olmayabilir 10k ya 5 ay da amorti etse. Yatırım tavsiyesi değildir bu arada.
Şu anda 5 ayda amorti ediyor ama bu durum bir anda oldu. Normalde 10 aydı. Her an farklı bir durum olabilir 🙄

Yeni konular

Geri
Yukarı