ETH kazançları neden coştu?

Yarabbi şükür 370 mh sabah 2k dı şuan 2271 deyiz :)

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 25
Hocam seninle aynı durumdayken yaklaşık 16K’ya Gigabyte 3070’i aldım 1 ay önce. Şimdi iyi ki almışım diyorum. Şu an olsa yine alırdım ama tabii bu sadece benim bir tercihim 🙏
Kazançlar baya arttı. Şu an o kart tek başına aylık 2.400 TL bırakıyor 7/24 çalıştığında. Ama bu kazanç normalden çok fazla.
Normal şartlarda kartın parasını 10 ayda çıkarıyorsun (normal kazanç döneminde)
Ama bunu yatırım olarak düşünmek lazım. Sonuçta her kazdığın coin hesabına para olarak dönüyor kartın da sende kalıyor. Bu ETH olmaz başka bişey olur. Sonuçta bu mining işi hiç bitmeyecek gibi gözüküyor.
3070 de iyi bir kart oyunları da rahat oynarsın (gerçi miningten para gelince oyun işini rafa kaldırdık 😬)
itopya’nın sahibinin videosunu izledim dün. Hem artık kartlar da bize pahalıya geliyor dedi hem de en erken 2022’de biraz düzelir gibi dedi ki o da net değilmiş.
Kararını sen ver 🙏 iyice düşün 🙏
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Hocam benim kız bu çalışırken arkada derse girse sıkıntı olur mu kazımda? Çok bilmiyorum kusura bakmayın ; bir de vergi muhabbeti dönüyor mu? Bir de hocam son olarak kartın üretici farkı etki yapıyor mu? Sizi çok yordum kusura bakmayın.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Hocam benim kız bu çalışırken arkada derse girse sıkıntı olur mu kazımda? Çok bilmiyorum kusura bakmayın ; bir de vergi muhabbeti dönüyor mu? Bir de hocam son olarak kartın üretici farkı etki yapıyor mu? Sizi çok yordum kusura bakmayın.
Bu tarz kazım yapan bilgisayarlarda zaten ekran kartı %100 olarak çalışıyor. Bir de kızınız derse girerse hem kazım gücü bir miktar düşer hem de ekran kartı ekstra ekstra kendini zorlamış olur. Ama bu elektronik işi hiç belli olmaz, kesin yorulur kart, bozulur diyemem. Mh olarak da 5-10 mh düşer. Vergi henüz gelmedi ama o da yakında gelebilir. Ama tahminim şu an dolar/euro işlemlerine konan tutar gibi olur. Yani küçük ama yine de olur gibi.
Bi Asus Rog Strix model kart ile X firmanın kartı bir olmaz tabii. Zaten fiyat farkından da anlarsınız. İkiside 3070 dir ama biri
1.000 TL daha pahalıdır. Emin olun o 1.000 TL farkın soğutma olsun, dizayn olsun mutlaka olumlu bir sebebi vardır.
Bildiklerim bu kadar hocam umarım yardımcı olabilmişimdir 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı