ETH kazançları neden coştu?

6-7k alman için 20-30K'lık ekran kartı alman lazım.
Kimse sıradan kartlara o parayı vermez.
4-5 ay önce olsa o kartları 10-12K ya alırdın ama şimdi fiyatları bu.

Bu sitede şu an günlük 20 dolar kazancım var. Yanına bir de RTX 2060 ekle. 800-900 dolar gözüküyor toplam.

Bu sitede şu an günlük 20 dolar kazancım var. Yanına bir de RTX 2060 ekle. 800-900 dolar gözüküyor toplam.
O sitedeki rakamlar biraz fazla, biz bu işi yapanlar olarak biliyoruz. Mesela benim kart 1660 süper, orada günlük 113 TL görünüyor ama gerçekte olan 65 TL civarı. Alttaki resmi incele.
Eki Görüntüle 1020632
IMG_20210512_233447.jpg

Mining yaparken bir korkum var. Ekran kartının fanlarının durup kartın aşırı ısısından kasanın yanması ve yangın çıkarması. Bunu önlemek için ne yapabilirim? Örneğin kart belli bir sıcaklıkta kapanacak.

Mining yaparken bir korkum var. Ekran kartının fanlarının durup kasayı yakması ve yangın çıkarması. Bunu önlemek için ne yapabilirim? Örneğin kart belli bir sıcaklıkta kapanacak.
Zamanla alışıyorsun, benim de de başta aklıma gelmişti bu ihtimal, şimdi PC açık evden çıkıyorum 6-7 saat sonra eve geliyorum.

Verdikçe veriyor yüce rabbim 😊
Bugün ethermine’da 30 dakika sıkıntı oldu. Bu yüzden 48 saat (2 gün) bazı fee’leri almayacağız demişler 😬🙏
Evet ben de fark ettim. Bize yansıması ne olur acaba?

"An incident with our share validation engine caused shares to be rejected for ~30 minutes. As compensation, the mining and MEV fees on Ethermine will be lowered to 0% for 48 hours starting from the 12th of May 2021 15:30 UTC. Please accept our appologies for this incident & thank you for mining with us."

Sanırım bizim yararımıza oldu.
Özür diliyorlar.
Cuma 15.30'a kadar madencilik ve MEV giderlerini düşüreceklermiş.

MEV nedir?
Mining yaparken bir korkum var. Ekran kartının fanlarının durup kartın aşırı ısısından kasanın yanması ve yangın çıkarması. Bunu önlemek için ne yapabilirim? Örneğin kart belli bir sıcaklıkta kapanacak.
Belli sıcaklıkta kapatır kendini.
Whattomine da 2. sıradaki benim kazancımı doğru gösteriyor. Tavsiye ederim. Ekran kartını yukarıdan seçeceksin. Tüm coinlerdeki karını gösteriyor.
1080ti kazancı 9 $ gösteriyor.
Benim 3070 ve 6700XT ile kazancım 25 $.
Senin o kazancı kazanman imkansız.

Son düzenleme:
Ben neden whattomine üzerinde yazan değerleri kazanamıyorum acaba ? Neyi yanlış yapıyor olabilirim ? Bir de sizce şuan RTX 3080 alınır mı ? 28-29bin küsür verip almayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    5,1 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.PNG
    2.PNG
    6,2 KB · Görüntüleme: 31
Ben neden whattomine üzerinde yazan değerleri kazanamıyorum acaba ? Neyi yanlış yapıyor olabilirim ? Bir de sizce şuan RTX 3080 alınır mı ? 28-29bin küsür verip almayı düşünüyorum.
Alınmaz, 22000'e elden satıyorlar. 13-14000'e de RTX 3070 satıyorlar.

Whattomine üzerinde hangi haneye bakıyorsun? 2. sıradakine bak.

Son düzenleme:
1. Kartın ne bilmeden nasıl cevap verelim?

2. Şu aralar kart fiyatları tam tavan yaptı. Eth geliri yükselince kart fiyatları da yükseliyor. Kart almayı bende düşünüyorum ama Temmuz'da ki olay netleşmediğinden bende karar veremiyorum. Şu şartlarda olsa 3080'in parası 4 bilemedin 5 ayda çıkar ama kazım zorluğu mutlaka olacaktır o zaman ne kazanırsın bilinmez. Ha zaten kart alacaktım, sırf mining için almıyorum dersen ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı