ETH kazançları neden coştu?

Hocam anakartta 3 ayrı PCI'e girişi var. 3 ekran kartı alıyor demek. Ben hep ekran kartlarını RAM'ler gibi aynı olarak düşündüm bugüne kadar. 11 GB ekran kartının yanına bir 8 GB'lık ekleyebilirim o zaman değil mi? Yanlış anlamadıysam.
Ekleyebilirsiniz hocam ama hocam PCI-Express 3.0 sonrası ve 16x bant genişliğine sahipse tam performans alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız bir konu açmanız daha iyi olur.

Bu ETH kazımı sanırım sabit kalmıyor bir türlü sabit 30 yapamadım. Tam oldu derken 27-28'lere düştüğü oluyor sonra tekrar 30 olarak kazmaya devam ediyor değişik. Genel olarak 29-30 arası takılıyor 1660 Super.

Ekleyebilirsiniz hocam ama hocam PCI-Express 3.0 sonrası ve 16x bant genişliğine sahipse tam performans alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız bir konu açmanız daha iyi olur.
Çok sağolasın hocam bu arada Anakartım bu linkte. Destekliyor mu bilmiyorum.

Bu ETH kazımı sanırım sabit kalmıyor bir türlü sabit 30 yapamadım. Tam oldu derken 27-28'lere düştüğü oluyor sonra tekrar 30 olarak kazmaya devam ediyor değişik. Genel olarak 29-30 arası takılıyor 1660 Super.
Havuz içerisinde görev değiştirirken anlık düşüler oluyor. Geri daha hızlı kazması biraz zaman alıyor.
Çok sağolasın hocam bu arada Anakartım bu linkte. Destekliyor mu bilmiyorum.

Yapabilirsiniz diye biliyorum hocam. Benden daha bilgilileride vardır.

Arkadaşlar, 5-6 gündür ETH kazıyorum başlarda günlük 2 dolar civari iken şu an 4 doları geçti, fiyatı arttı demeyin çünkü ETH cinsinden gelirim de arttı. Sizde de aynı durum var mı?
Eğer böyle devam ederse 7-8 aya laptopu amorti edeceğim.

Ekran kartı kıtlığı çekelim diye (!)

Mining için 16x bant genişliğinin önemi yok diye biliyorum.
8x olan slotta RTX 3070 bağlı benim.
Canavar gibi kazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı