ETH miktarı neden düşük?

hberkey

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz senelerde Çin madencilerini su bastıgında ETH kazma oranı yani fiyatından bagımsız miktar olarak ETH kazma oranı inanılmaz artmıştı benim anlayamadıgım şey bir sürü madenci bıraktı madenciliği peki neden biz hala çok ama çok az ETH kazıyoruz fiyattan bağımsız ETH miktarını soruyorum fiyattan dolayı düşüş var yazmayın lütfen elimize geçen ETH miktarı neden hala inanılmaz düşük?

ETH değer kaybedince borsadaki işlemleri haliyle düşüyor, eskisi kadar parlak olmadığı için insanlar çok sık alım satım yapmıyor, haliyle eth cüzdan değiştirmiyor. Cüzdan değiştirmeyince işlem ücretlerinin de adeti azalıyor (günde örneğin 500 adet işlem yapılıyordu şuan 200 gibi). Buna bağlıyorum ben de. Ağ zorluğu son bir kaç aya göre 2 PB düştü ama buna rağmen kazılan eth miktarı nerdeyse aynı, artış olmadı. Benim fikrim bu yönde.

Zorlugun arttıgı zaten ortada hocam benim sordugum şey bu kadar madenci bırakmış iken nasıl hala bu kadar düşük olabiliyor zaten zorlugu artmasa ETH mıktarı düşmezdi değil mi gene de teşekkür ederim yanıtın için.
Madencilerin bırakması ile zorluğun doğrudan alakası yok. Blok zincirleri gün geçtikçe çoğalıyor ve hesaplaması zor hale geliyor.

Anladım sağ olun sadece geçtiğimiz senelerde bıraktıklarında inanılmaz bir artış olmuştu o yüzden neden böyle oldugunu sorayım dedim haklısın işlemler azalınca fee vs az oluyor

Son gelen güncellemeler ile ağ ücretlerinde ciddi manada düşüş var. Bu yüzden madenciye düşen ETH miktarı az oluyor. Tabiki tek etken bu değil. Çok fazla değişken var.

Yeni konular

Geri
Yukarı