Ethereum GPU kullanımını sınırlama

La7xl34

Hectopat
Elimde GTX 1070 model bir ekran kartı var. Ortalama 26 civarı bir değer alıyorum, bu da ekran kartının yüzde yüz kullanımı demek. Bu kullanımı %50 civarına indirip 12-13 MHz değer almam mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece Mhs düşürmek mümkün. Memory Clok düşüreceksiniz ayrıca, Powerlimit düşürün kademeli olarak ama bunu neden yapmak istediğinizi anlayamadım ? Eğer %50 ile oyun oynamak istiyorum diyorsan o iş olmaz hocam.

Sadece Mhs düşürmek mümkün. Memory Clok düşüreceksiniz ayrıca, Powerlimit düşürün kademeli olarak ama bunu neden yapmak istediğinizi anlayamadım ? Eğer %50 ile oyun oynamak istiyorum diyorsan o iş olmaz hocam.

Sizin bahsettiğiniz sanırım GPU performansını komple azaltmak. Benim istediğim Mining sistemi %50 kullanırken diğer %50 kısmı günlük kullanıma ayırmak gibi bişey.

Kazım için hangi programı kullanıyorsun? Programa göre değişse de ekran kartı kullanımını değiştirebiliyor olman lazım.

Şöyle bir yöntem deneyebilirmisiniz. Start.bat dosyası oluşturmayı biliyorsanız şu değerlerle dener misiniz kendi wallet adresinizi yazıp. Ethereum içindir.

Kod:
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 50
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 50
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 50

EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal YOUR_ETH_ADDRESS/YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL -mode 1

Şöyle bir yöntem deneyebilirmisiniz. Start.bat dosyası oluşturmayı biliyorsanız şu değerlerle dener misiniz kendi wallet adresinizi yazıp. Ethereum içindir.

Kod:
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 50
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 50
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 50

EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal YOUR_ETH_ADDRESS/YOUR_WORKER_NAME/YOUR_EMAIL -mode 1

Hocam denedim ancak ne GPU çalışma frekansında ne de aldığım MHZ değerinde bir değişme olmadı maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kazım için hangi programı kullanıyorsun? Programa göre değişse de ekran kartı kullanımını değiştirebiliyor olman lazım.

Claymore kullanıyorum, normal şartlarda Readme dosyasında yazığı üzere -Ethi komutu ile düzenleme yapabilmem gerekiyor ancak bir türlü olmuyor.

Son düzenleme:
Aynen dediğiniz gibi -ethi komutu ile GPU kullanımını azaltabilmeniz gerekiyor. Komutu uygun kullandığınıza emin misiniz? Ayrıca hata mı alıyorsunuz yoksa herhangi bir etki mi olmuyor.

Büyük ihtimalle okumuşsunuzdur şimdiye kadar ama bahsedeyim. Ethi komutunun varsayılan değeri 8'dir. Sırasıyla aşağıya düşerek GPU kullanımını görebilir ve istediğiniz seviyeye sabitleyebilirsiniz.

Aynen dediğiniz gibi -ethi komutu ile GPU kullanımını azaltabilmeniz gerekiyor. Komutu uygun kullandığınıza emin misiniz? Ayrıca hata mı alıyorsunuz yoksa herhangi bir etki mi olmuyor.

Büyük ihtimalle okumuşsunuzdur şimdiye kadar ama bahsedeyim. Ethi komutunun varsayılan değeri 8'dir. Sırasıyla aşağıya düşerek GPU kullanımını görebilir ve istediğiniz seviyeye sabitleyebilirsiniz.

Doğru kullandığıma eminim hocam, youtube üzerinden bir kaç video izledim birebir aynısı uygulanıyor. Örnek veriyorum -ethi 1 yaptığımda hiçbir tepki vermiyor makine, hata da vermiyor ancak tepki de vermiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı