Ethereum kazmaya ilk başlangıç

bellammy07

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar. Ethenmine.org üzerinden Ethereum kazmak için birkaç video izlemenin ardından RTX 3070 ekran kartım ile kazmaya başladım. Ekte sunduğum resimlerde de görüleceği üzere ve benim siz değerli forum üyelerinin kıymetli tecrübelerinden faydalanmak istedim.
Sistemim şu an faal olarak 59 mh kazım yapmakta olup sıcaklık değerleri şu an için Antalya baz alındığında 50 derecede sabitlendi.
Sistemde şu an herhangi bir sorun var mı? (2 ve 3 nolu resimler yeni sisteme dair)
Daha önceki açmış olduğum konuda (1 nolu resim) bir üstadımız benim muhtemelen yanlışlıkla ETH yerine ETC kazımı yaptığımı belirtti ve bende sıfırdan yeni bir kurulum yaptım.

Resimleri inceleyip sorun var mı gibisinden yardımcı olur musunuz?
Bu arada ekran kartı değerlerini de bir arkadaşım zamanın da MSI Afterburner ile gerekli ayarlamarı yapmıştı ve bende o ayaryarı kaydetmiştim ve çok stabil bir hal almıştı. Ben bu ekran kartı değerlerini nasıl ayarlamamız gerekiyor. Yani herhangi bir site vs var mı bu ayarların stabil olması için gerekli ayarların sunulduğu. Bir de ekran kartı sıcaklık değerleri olsun kazım oranı olsun sizce normal mi?
Mesajlarınızı dört gözle bekler selamlar.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 68
  • eth.jpg
    eth.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 56
  • eth2.jpg
    eth2.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 64
Önceki konunuzda sorularınız cevaplandı.
Kazım ayarlarınız iyi.

Önceki konunuzda sorularınız cevaplandı.
Kazım ayarlarınız iyi.
Çok teşekkürler

3060 laptopta ben 53mh gördüm ama şu an 49 da çalıştırıyorum sizin daha yüksek almanız gerekmez mi?

Hocam sanırım bnim ayarlarımda ya da mining kazımı yaptığım sitede mi sorun var bilemedim. PhoenixMiner ile 59 mh ile kazıyordum şimdi bu lolmine çok tutarsız. Bir bakıyorsun 59 mh bir bakıyorsun 20 mh düşmüş sonra 30 mh çıkıyor.
Ya ben çok fazla yüklenmiyoruz ekran kartına açıkçası fazla ısınması diye aynı zamanda arka plana oyun açık benim onlile oyun oynuyorum. Ama bu tutarsız Mh dengesizliği hakkaten can sıkıcı duruma getirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı