Ethereum madenciliği yapmak

benimişte v2

Hectopat
Yer
Pythonya
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi Ethereum kazmak istiyorum malum herkes kazıyor :D. Bende bir deneyeyim dedim ama sorularım var.
1- Hangi GPU madenci yazılımını kullanmalıyım?(ismini tam bilmiyorum her yerde farklı geçiyor, bahsettiğim t-rex miner vb.)

2- Ekran kartıma ne gibi bir OC yapmalıyım yani daha doğrusu performansı arttırmak için bilgisayarda ne gibi ayarlamalar yapmalıyım(MSI Afterburner yüklü ama stok halde ayar yapılmadı.)

3- 7/24 yapmayı düşünüyorum ekran kartımın ömrü azalır mı veya RAM veya işlemci gibi diğer bileşenlerin? Bir de ne kadar kar elde edebilirim?

4- Ethereum madenciliğine nasıl başlarım başka hangi uygulamaları kurmam gerek?

Donanımlarım:
-Ekran kartı: MSI RTX 2060 Super.
-İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
-RAM 8X2.

Sürekli oyun oynamaktan farklı değil. Yeri geliyor daha az yorulmuş oluyor. Kullanıldığında illaki ömrü azalacaktır. Zaman vermek mantıksız olur zira bir saat içinde problem yaşayabilir bir sene sonra da.

Onu kim nereden bilebilir? Burada kimse kahin değil. Şansa kalmış biraz.
Sürekli oyun oynamaktan farklı değil. Yeri geliyor daha az yorulmuş oluyor. Kullanıldığında illaki ömrü azalacaktır. Zaman vermek mantıksız olur zira bir saat içinde problem yaşayabilir bir sene sonra da.
Teşekkürler peki diğer sorular hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çekirdeğe UV ve VRAM'lere OC yapın. Diğer bileşenlere bir şey olmaz ama ekran kartını haftada bir temizleyip 2 ayda bir termal macun yenilerseniz aşınma bayağı azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı