Ethernet Arızası - Tanımlanmayan Ağ

exper123

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Masaüstü bilgisayarım yaklaşık 4-5 yıllık. Özelliklerinden de göreceğiniz üzre yetersiz. Bilgisayarımın uzun zamandır HDD kaynaklı olduğunu tahmin ettiğim sorunu var. Bazen takılıyor sonra tekrar açınca falan hata veriyor. Bazende hiç hata vermeden 2-3 ay sorunsuz çalışır. Akşama doğru 5 gibi bilgisayar tekrar takılmış ve kardeşim her zamanki gibi düğmesinden kapatmış. Eve geldiğimde bilgisayar internete bağlanmıyordu. Bir sürü yöntem denedim ama hiçbirinden sonuç alamadım.

En son format atmamdan 6 ay falan geçti. Günlük kullanım olarak bilgisayarı fazla kullandığım için 6. ayı anca görüyor. Sistemde hatalar başlamıştı yani format atmakta istiyordum. Windows 7 kullanıyordum ve Windows 8.1'e formatladım. Ama korktuğum başıma geldi ve sorun çözülmedi. Sürekli olarak tanımlanmayan ağ şeklinde gözüküyor ve internete bağlanmıyor. Saatlerdir uğraşıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İşlemci - Intel Core 2 Quad Q8400, 2.66 GHz
Anakart - ECS G31T-M7
Bellek - 3 GB DDR2
Ekran kartı - ATI Radeon HD 4300/4500 Series

Dd9cnSF.png

Ona bakmadım ama sanırım yazılım yolu ile çözebileceğimiz bir sorun değil. Eve gidince parçaları söküp tekrar çalıştırmayı deneyeceğim. Geçenlerde aynı şekilde bilgisayar kapanmıştı ve ekran kartı çalışmıyordu. Ekran kartını söküp taktıktan sonra düzelmişti. Bu arada bu önerdiğin kart benim anakarta takılır değil mi sıkıntı yok ? Ayrıca yardımcı olduğun için teşekkürler. Başka fikri olan varsa paylaşabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani sökülebilir olanları söküp tekrar takarım demek istedim. Sonuçta belki çözülebilir. Ayrıca önerdiğin ethernet kartı benim anakarta sorunsuz takılır sanırım ?
Sıradan Pci Ethernet kartı o uyum sorunu olmaz isa slotlu olsaydı o zaman kork 10yıldan eski olmayan parçalarda korkma Windows8 gelmiş geçmiş en akıllı Windows sürücü sorunu olmaz.

Diğer kartlarla fiyatlarına baktım ama bu önerdiğin 25 lira ve diğerlerine göre biraz daha pahalı. Yani 10-15 liraya tp-link ethernet kartı var acaba aralarında çok büyük farklar oluyor mu ? Özelliklerine bakıyorum da bu konuda pek bir bilgim yok :D Ayrıca @Recep Baltaş veya @MF gibi yetkililerimizde görüş ve öneri sunarlarsa sevinirim.

Diğer kartlarla fiyatlarına baktım ama bu önerdiğin 25 lira ve diğerlerine göre biraz daha pahalı. Yani 10-15 liraya tp-link ethernet kartı var acaba aralarında çok büyük farklar oluyor mu ? Özelliklerine bakıyorum da bu konuda pek bir bilgim yok :D Ayrıca @Recep Baltaş veya @MF gibi yetkililerimizde görüş ve öneri sunarlarsa sevinirim.
Onun farkı 1Gbit olması o 10-15TL olanlar 100Mbit bu saat'ten sonra 100Mbit ağ kartı alınmaz bozulan da 1Gbit olabilir Gigabit varken Megabit alma.

Bozulanın sürücüsü Atheros L2 10/100 falandı. Yani 8Mbit internet hızım var bu 100Mbit yetmiyor mu ?
Yeni üretilen Modemlerde Ethernet portlar gigabit oluyor ağ içi doya transferinde hızlı olur yoksa aldığın internet 1000gbps olmadıkça fark olmaz Superonline'da 1gbps hız var ve 1/100mbps ethernet kartları eski model.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı