Ethernet Bağlanmama Sorunu

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba. Ethernet driverı ve kartıyla ilgili bir sorunum var. Daha önce hiçbir sorun yoktu bilgisayara kablolu bağlantı yapabiliyordum. Sonra ne olduysa kabloyu taksam da internete bağlanamıyorum. Aygıt yöneticisinde ethernet driverı ve ağ bağdaştırıcılarında ethernet aygıtı görünmüyor. Az önce SlimDrivers ile eksik birkaç driverı yükleyeyim dedim. Ethernet PCl driverı da yüklendi ve aygıt yöneticisine ethernet aygıtı geldi.

Kablolu bağlantı denedim ve sorunsuz baglandı. Sonra bilgisayarı kapattım 2 saat sonra falan yeniden açtım. Ancak kablolu bağlantı yine yok ve aygıt yöneticisinde gerekli aygıt görünmüyor yine. SlimDrivers ile taradım ancak driver görünmüyor. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternete girebiliyorsan bununla driverlerı tara sorunsuz yükleyecektir. Bağlanamıyorsan o programın ofline veriyonu var yaklaşık 17 GB onu başka bilgisayarda indirip , kendi bilgisayarına kurman gerekir. Bende önceden bir update programı ile PC ' yi güncellemiştim çalışan maus çalışmayı bırakmıştı artık. Eski dandik sürücüler yükleyebiliryorlar o programı bilmem ama genel olarak öyle.

3. parti driver uygulamaları genelde sıkıntı çıkarabiliyor. Aygıt yöneticisinde hiçbir şekilde gözükmüyor mu ethernet Ağ Bağdaştırıcıları bölümünde? Anakartının sitesinden güncel sürücüyü indirerek kurmayı dene. Kurulduktan sonra sıfırlayıp, yeniden başlatıp tekrar bir kur.

Başka paralel PCI portlarında da deneyin, yazılımla ve ethernet kartının kendisiyle ilgili bir sorunu aslında yoktur, bu denemelerinize göre ; ama PCI portlarındaki mekanik temasıyla ilgili ve takıldıktan sonra zaman içinde bir sorun oluşuyor gibi görünüyor. Elinizde 2. bir ethernet (sarı renkli) kablosu varsa onunla bir değiştirin. Kötü PCI portu iç teması veya ethernet kartı giriş kabo jakının olası kötü teması (Ayrıca kabloyla ilgili iç sıkıntı belki o anlarda olmuş olabilir) bu duruma neden olabilir. Ama bir de şu olası durumu var, birkaç ethernet kartında başıma gelmişti ; ethernet kartında gelişen bir soğuk lehim sıkıntısı, kart biraz çalıştıktan sonra ortaya çıkıp kartı devre dışına çıkarabilir (Aygıt yöneticisinde hiç görülmemesi gibi.) Umarım bu türden bir sıkıntı hiç değildir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
3. parti driver uygulamaları genelde sıkıntı çıkarabiliyor. Aygıt yöneticisinde hiçbir şekilde gözükmüyor mu ethernet Ağ Bağdaştırıcıları bölümünde? Anakartının sitesinden güncel sürücüyü indirerek kurmayı dene. Kurulduktan sonra sıfırlayıp, yeniden başlatıp tekrar bir kur.
Denedim. İlk başta görünüyor sorunsuz bağlanıyor. Sonra bilgisayarı yeniden açtığımda yok.
Sizin anakartın ethernet girişinde sorun vardı ve farklı bir şekilde çözüm bulmuştunuz, yanlış mı hatırladım ben?
Ethernet girişinin yandığını düşünyordum ancak driver yüklediğimde sorunsuz bağlandı sorun girişte değil muhtemelen.
İnternete girebiliyorsan bununla driverlerı tara sorunsuz yükleyecektir. Bağlanamıyorsan o programın ofline veriyonu var yaklaşık 17 GB onu başka bilgisayarda indirip , kendi bilgisayarına kurman gerekir. Bende önceden bir update programı ile PC ' yi güncellemiştim çalışan maus çalışmayı bırakmıştı artık. Eski dandik sürücüler yükleyebiliryorlar o programı bilmem ama genel olarak öyle.
Deniyorum teşekkürler.

Anakartın sitesinden uygun driverı indirir misiniz?
İndirdim ancak değişen bir şey yok.
Bu programın bulduğu tüm driverları yükledim. Ancak bir şey değişmedi.

İndirdim ancak değişen bir şey yok.

Bu programın bulduğu tüm driverları yükledim. Ancak bir şey değişmedi.
Bilgisayarı güvenli mod ile başlatatıp baksana bir ama şey ağ ile güvenli başlatma diye geçiyor galiba onla başlat bak eğer varsa driver virüs bulaşmıştır yada 3.parti update programı saçma sapan yüklemiştir.

Arkadaşlar merhaba. Ethernet driverı ve kartıyla ilgili bir sorunum var. Daha önce hiçbir sorun yoktu bilgisayara kablolu bağlantı yapabiliyordum. Sonra ne olduysa kabloyu taksam da internete bağlanamıyorum. Aygıt yöneticisinde ethernet driverı ve ağ bağdaştırıcılarında ethernet aygıtı görünmüyor. Az önce SlimDrivers ile eksik birkaç driverı yükleyeyim dedim. Ethernet PCl driverı da yüklendi ve aygıt yöneticisine ethernet aygıtı geldi.

Kablolu bağlantı denedim ve sorunsuz baglandı. Sonra bilgisayarı kapattım 2 saat sonra falan yeniden açtım. Ancak kablolu bağlantı yine yok ve aygıt yöneticisinde gerekli aygıt görünmüyor yine. SlimDrivers ile taradım ancak driver görünmüyor. Yardımcı olabilecek biri var mı?
Bendede oldu aynısı. Ben googleye anakartımın modelini yazdım. Sonra karşıma anqkart üreticisinin reami stesi geldi. İşletim sistemini seçmemi istedi seçtim. Sonra üstte driverler seçeneğine geldim. Sonra ethernet driveri bulup indirdim. Sobra yüklemeyi yaptım. Bu arada bu işlemlerin hepsini telefon ile yaptım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı