Ethernet bağlantısı kopuyor

Justpub

Hectopat
Arkadaşlar benzer konu açtım fakat net bir sonuca varamadım ve birkaç gelişme var, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim çok canımı sıkmaya başladı.
Sorun tam olarak şu şekilde,
Modemin üzerinde ya da bilgisayardaki bağlantı göstergesinde bir değişiklik olmuyor, fakat Ethernet kablosu ile bağlı olan bilgisayarımda internet belirsiz zamanlarda gidiyor. (ping fırlıyor sayfalar açılmıyor, DC düşüyor, oyunlardan atıyor.)
Bazen 10 sn sürüyor bazen 15 20 saniye.
Modemin yanından Wi-Fi tuşuna bakarak Wi-Fi'sini kapattığımda internet eski haline dönüyor.
Bilgisayarda internet gittiği zamanda Wi-Fi ile bağlı olan telefonlarda bir kopma olmuyor normal bir şekilde kullanım sağlayabiliyorum.
(Wi-Fi ile bağlı olan telefonların kullandığı internet çok oldugunu düşündüm fakat sadece bir telefon bağlı ve normal Instagram ya da Facebook üzerindeyken de aynı sorunu yaşıyorum.)
Modemin 5 GHz Wi-Fi kapatarak denendi.
Ethernet kablosu değiştirildi.
Modem 3 kez değiştirildi.
Portlar ve eve gelen hatlar kontrol edildi defalarca.
Bilgisayarın ağ ayarları sıfırlandı.
Ama sorun hala çözülmedi.
Buna ek olarak modemin 1M kadar yanında farklı bir modem daha var Wi-Fi dağıtma olarak kullandığım (farklı hat) bunlar arasında çakışma oluyor olabilir mi?
Ek olarak modem zxhn H168A v2.0

Son düzenleyen: Moderatör:

Konuda bulunan videoya bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu sorunu bir ben yaşıyorum sanıryordum. Birkaç gündür çok konu gördüm. Ben iki haftadır bir çözümünü bulamadım. Ne yaptıysam düzelmiyor. İnternet sağlandığı halde Ethernet üzerinde internete bağlı gözüküyor ama erişim sağlayamıyorum. Bende bir de gidince kolay gelmiyor modem kapatıp açıyorum PC'ye restart artıyorum o zaman kendine geliyor. Forumlarda çok kovaladım denedim de net bir çözüm bulamadım maalesef ki. ISS ile alakalı sanırım yani anlık olarak düşürüyor gibi geliyor bana.

Konuda bulunan videoya bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çözülmedi hocam.
Hocam bu sorunu bir ben yaşıyorum sanıryordum. Birkaç gündür çok konu gördüm. Ben iki haftadır bir çözümünü bulamadım. Ne yaptıysam düzelmiyor. İnternet sağlandığı halde Ethernet üzerinde internete bağlı gözüküyor ama erişim sağlayamıyorum. Bende bir de gidince kolay gelmiyor modem kapatıp açıyorum PC'ye restart artıyorum o zaman kendine geliyor. Forumlarda çok kovaladım denedim de net bir çözüm bulamadım maalesef ki. ISS ile alakalı sanırım yani anlık olarak düşürüyor gibi geliyor bana.
yok hocam bende modem kapat aç yapmama gerek olmuyor sadece wifi kapatınca kendine geliyor.
Ek olarak diğer modemle alakası olmadığınıda öğrendim diğer modemi kapattım yine aynı sorun oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı