Ethernet driver problemi

EMREDİŞKAYA

Hectopat
Arkadaşlar bir sistem topladık ancak ilginç bir problemle karşılaştık. Sistemimiz:
  • Gigabyte B450 Aorus Pro anakart
  • Ryzen 5 2600X işlemci
  • 970 Evo Plus M.2 SSD
  • RTX 2060 ekran kartı
  • 3600 MHz RAM 650 PSU
Bundan ibaret Windows 10 Pro orijinal Key ile kuzenimin evinde Kablonet internet ile kurulumu yaptım. Tüm anakartın driverlarını daha doğrusu ses ve lan Driver'ini sitesinden revizyonuna bakarak birebir indirdim, her şeyi güzelce hallettikten sonra kendi evime geçtim. Kabloyu modeme taktım ancak internet yok uyarısı aldım. Evde Wi-Fi ile her şey bağlı lan kablosu ile bağlanamıyorum, kablodandır dedim, tekrar kuzenıme gıttım aynı kablo ile, orada nete gırebılıyorum. Benım evımde gırmıyor. Bırkac arastırma sonucu aygıt yoneticisi ağ bağdaştırıcılarından Intel Gigabit sürücüsünün içine girip gelişmiş ayarlardan Speed&duplex ayarını 10 Mbps Full dublex yapın, düzelir diye bir yazı okudum, yaptım internete gırdı ancak 1 Mbps hız alabiliyorum. Orada 100Mbps Full'de halfte ozellıkler var ancak hiçbirisi internete gırmıyor. Normal Driver kurulumunda Auto'da baslıyor, ben bunu 10 yapmadan nete gıremıyorum. Kuzenımde Auto 10 100 hepsı gırıyor, bunla ılgılı yardıma ıhtıyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağ sıfırlamayı deneyin.

adsiz-png.530264

1586377139658.png

sitesinde 1903 icin olan en güncel sürümü vermis, 1909'da oldugunu varsayiyorum bunu denedin mi?
Bir de BIOS güncellemelerini yaptin mi anakartin?

Eki Görüntüle 531098
sitesinde 1903 icin olan en güncel sürümü vermis, 1909'da oldugunu varsayiyorum bunu denedin mi?
Bir de BIOS güncellemelerini yaptin mi anakartin?
ilgin için cok saol anakartı yenı aldım ve sürümü f50 de gozukuyor en son surumde f50 idi yapmadım o yuzden hıc bır sey bu drıver ındırıp kurdum zaten dedım ya drıver ındırdıgım halde bu sekılde sorun var ıntel gıgabıt surucusune gelıorum aygıt yonetıcısınden ag bagdastırıclarının ıcınde speed duplex dıye bır ayar var gelısmıste onu 10 mbp yapınca ınternet gelıor ama cok yavas hızdda autoda olması lazım benım kuzenımın evınde auto yapıyoruz aynı kablo ıle onda full alıor benım evde auto almıor ve 10 yapınca acılıor sadece ama çöp ınternet cok garıp bısı cozemedım yardım ıstıyorum o yuzden sonuc olarak drıver ındırdım kurdum olmadı bu drıverla
Ağ sıfırlamayı deneyin.

adsiz-png.530264
yaptım üstad onuda bir kez daha format attım hatta yine olmadı malesef driver ile modem arasında sorun var bence kuzenımın evınde calısan drıver benım evımde sadece speed duplexı 10 mb secınce dusuk hızda calısıor resım atayım hatta o bolgeyı
işte olay burada adım adım aygıt yöneticisi ağ bağdaştırıcıları en ustte drıverım kurulu cıft tıklıyorum gelişmiş ayarlardan speed duplexte autoda baslıor benımle aynı anakarta sahıp arkadasımda da autoda benım kuzenımde baska anakartta autoda ılgınc tarafı onun evınde benım autoda secılı ıken nete gırıor benım evımde burası auto ıken net acılmıor ancak resımdekı gıbı 10 mb sectıgımde nete baglanabılıyorum fakat anlayacagınız gıbı dusuk bır hızda net allıyorum bu sefer hıc bır sey adım atmıyor modemle mı alakalı drıvera mudahale mı lazım anlayamadım lutfen bilir kişiler görğnce es geçmesin

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-04-08 at 23.58.29.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-08 at 23.58.29.jpeg
    183,6 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
ilgin için cok saol anakartı yenı aldım ve sürümü f50 de gozukuyor en son surumde f50 idi yapmadım o yuzden hıc bır sey bu drıver ındırıp kurdum zaten dedım ya drıver ındırdıgım halde bu sekılde sorun var ıntel gıgabıt surucusune gelıorum aygıt yonetıcısınden ag bagdastırıclarının ıcınde speed duplex dıye bır ayar var gelısmıste onu 10 mbp yapınca ınternet gelıor ama cok yavas hızdda autoda olması lazım benım kuzenımın evınde auto yapıyoruz aynı kablo ıle onda full alıor benım evde auto almıor ve 10 yapınca acılıor sadece ama çöp ınternet cok garıp bısı cozemedım yardım ıstıyorum o yuzden sonuc olarak drıver ındırdım kurdum olmadı bu drıverla

BIOS güncel, Windows güncel, sürücü de güncel. Kuzeninde giriyor sende girmiyorsa belki de senin router'da bir sikinti vardir? Kuzenindeki internet nedir, sendeki internet nedir, kullandigin modem/router nedir? Bunlari da belirtebilir misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı