Çözüldü "Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

veysel000

Hectopat
Evet sorunum bu. Yeni Ethernet kablosu aldım ve bu hatayı alıyorum. (Diğer Ethernet kablomu taktığım zaman sorun olmuyor.) Arkadaşın bilgisayarında denedim kabloyu, sorun cıkmadı. Modem girişinde veya bilgisayar girişinde sıkıntı yok. Nasıl çözebilirim? En az 40 tane video izledim, olmadı.

Çözüm
Bir yöntem daha olabilir. USB Ethernet kartı ile de deneyebilirsiniz.

O nasıl oluyor. Hiç bilgim yok.

Öncelikle selamlar. Benim gibi bu sorunu yaşayanlar için tekrar yazıyorum, sorunu çözdüm. Realtek (Ethernet driverim) güncel gözüküyordu bugün Driver Booster'i indirdim ve güncel olmadığını gösterdi. Güncelledim ve internetim geldi. Boşuna zamanınızı çöp etmeyin. İyi günler.
Kabloyu değiştirin derim. Piyasada çeşitli RJ45 soketler var. Bazen uyum sorunu olabiliyor. Eski kabloyla sıkıntı olmadığını belirtmişsiniz.

LAN sürücüsünü indirip deneyin. Modeme reset atmayı da deneyebilirsiniz.

Anladım. Yapılabilecek fazla bir şey kalmamış gibi duruyor. Bir ihtimalle modem kaynaklı da olabilir.

Bir yöntem daha olabilir. USB ethernet kartı ile de deneyebilirsiniz.

Bir yöntem daha olabilir. USB Ethernet kartı ile de deneyebilirsiniz.

Öncelikle selamlar. Benim gibi bu sorunu yaşayanlar için tekrar yazıyorum, sorunu çözdüm. Realtek (Ethernet driverim) güncel gözüküyordu bugün Driver Booster'i indirdim ve güncel olmadığını gösterdi. Güncelledim ve internetim geldi. Boşuna zamanınızı çöp etmeyin. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı