Çözüldü "Ethernet" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

smiLonly

Kilopat
Makaleler
4
Ethernet kablosunu bugün bilgisayarı açarken taktım. Fakat internete Ethernet kablosundan değil Wi-Fi'den bağlandı. Sorun gider falan yapınca böyle hata verdi. Bunun sebebi nedir ?

Adsız.png
technopat.png

@Murat5038 @THE_MILLER

Çözüm
  • Ekranın en sol altındaki Ağ simgesine sağ tıklayın.
  • Açılan menüden "Ağ ve internet ayarları öğesini açın" seçeğine tıklayın.
  • Açılan pencereden "Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir" seçeneğine tıklayın:

upload_2017-8-16_14-54-36.png

• Burada ağ bağlantınıza çift tıklayın:

upload_2017-8-16_14-55-11.png

• Örneğin WiFi:

upload_2017-8-16_14-55-36.png

• Ayrıntılar dediğinizde cihazın aldığı IP'yi görebilirsiniz:

upload_2017-8-16_14-56-41.png
Buradaki IP geçerli bir IP değil ise IP adreslerinin otomatik verilmesini sağlayın:

upload_2017-8-16_14-58-27.png
Çözüldü yazmışsınız ama Technopat kurallarına göre çözüm yöntemini yazmanızı öneriyorum.

Kaspersky VPN aracı açıksa kapatıp denersiniz bir sonraki hatada.
Aynı sorunu tekrar yaşadım. Recep bey'in dediğini tekrar yaptım. Zaten ayarlar hiç değişmemişti. Fakat olmadı. Bu sefer sizin dediğiniz yaptım. Bir şey olmadı fakat bilgisayarı yeniden başlatırsam olabilir diye düşündüm. Yeniden başlattım oldu. Fakat başladıktan sonra Kaspersky'ın VPN aracı hemen çalışmadı 3-4 dk sonra çalıştı ve direk kapattım. Şimdilik bir problem yok.

Yaşayacağınız için söyledim zaten :) Bir sonraki hatada boşuna demiyoruz.
Eğer VPN aracını kullanmıyorsanız denetim masasından kaldırıp Kaspersky ayarlarından ayarını kapatabilirsiniz.
Hocam kaldırdım. Fakat Kaspersky ayarlarından ne yapacağımı pek anlayamadım.

Kaldırdıysan gerek kalmayacaktır. Ancak yine de kontrol edin.
Secure Connection in Kaspersky Internet Security 2017
Burada gözüktüğü gibi buton gri olarak kalması gerekiyor yani kapalı. Kaldırdığın için uyarı veya hata verecektir. Eğer görebiliyorsan yaparsın butonu dediğim şekilde.

Yıllar sonra aynı problemle karşılaştım. Fakat bu sefer çözümü bulamadım. El ile IP veriyorum olmuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı