Ethernet ile internete bağlanmıyor

Bayram Akcan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar direkt konuya giriyorum.
Neredeyse 20 metre ethernet kablosu çektik, kabloyu ethernet portuna (PC) takınca internet sürekli gidip geliyor. Yani 2 saniye gidiyor 2 saniye geliyor, sanki biri ethernet kablosunu çıkarıp takıyormuş gibi. Sorun ne olabilir?

Windows 8.1 Pro kullanıyorum.
Driver; Microsoft Realtek all-One indirdim fakat Driver'i güncellediğimde zaten yüklü deyip Microsoft'ta kalıyor.

Yeniden başlatmada, guncelle ve yeniden başlat yazısı var sürekli fakat guncelledigimde ise yine aynı yazı orada gözüküyor.

Not: Sorun giderici ethernet kablosu çıkık veya kopuk hatası veriyor, başka bilgisayara takınca internet sorunsuz geliyor ve son olarak farklı ethernet kablosu denedik internet çalışıyordu.

Bilgisayarcı gelipucundaki jakları değiştirdi sorunu düzeltti. Fakat ertesi gün yine aynı sorun ile karşılaştım.

Çok tilt oldum bu durumdan :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımın için teşekkür ederim sorunu buldum (Ethernet jakı porta göre küçükmüş yani yumuşak giriyordu, jak düşüyordu. Bizde altına birşey sıkıştırdık (kağıt bant) sorun düzeldi.) Teşekkür ederim tekrardan.

Merhaba. Aynı problemi çok defa yaşadım. Cat numarasını farklı deneye deneye bir gün kendiliğinden düzeldi. Aynısı benim arkadaşımda da oldu. Ama işin garip yanı gide gele gide gele gitmemeye başladığı da oldu arkadaşımda :D Windows 10 kullanıyorum yaklaşık 8 ay önce aldım bilgisayarı. İlk zamanlar aynı problemi yaşayıp kesin bir çözüm bulamamıştım.

Merhaba. Aynı problemi çok defa yaşadım. Cat numarasını farklı deneye deneye bir gün kendiliğinden düzeldi. Aynısı benim arkadaşımda da oldu. Ama işin garip yanı gide gele gide gele gitmemeye başladığı da oldu arkadaşımda :D Windows 10 kullanıyorum yaklaşık 8 ay önce aldım bilgisayarı. İlk zamanlar aynı problemi yaşayıp kesin bir çözüm bulamamıştım.
Aynen ya. Bilgisayarcının getirdiği jak küçük kalmış :D, yada bizim port büyük.

Yardımın için teşekkür ederim sorunu buldum (Ethernet jakı porta göre küçükmüş yani yumuşak giriyordu, jak düşüyordu. Bizde altına bir şey sıkıştırdık (kağıt bant) sorun düzeldi.) Teşekkür ederim tekrardan.

Haha alemsin ethernet girisine telefon jak girişimi takiyorsun yani :D
Aynen ya. Bilgisayarcının getirdiği jak küçük kalmış :D, yada bizim port büyük.
Bilgisayarcı denilen arkadaşı mesleği bırakmaya davet ediyorum :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı