Ethernet kablosu 10 Mbps üzerine çıkmıyor

Nebilm

Decapat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel core i5 2400

Anakart: Foxconn h61mxl-k

Ekran kartı: Gtx 1060 3 Gb

Ram: 8 Gb
Meslek
öğrenci
Merhaba. Normalde bilgisayarımda Wi-Fi olmadığı için telefonum ile USB üzerinden internet paylaşıyordum. Bugün kendime Ethernet kablosu satın aldım fakat bağlantı hızım 10 Mbps hızını geçmiyor. Ayarlarda da 10 Mbps gözüküyor. Kabloyu birkaç defa çıkartıp takınca ayarlarda bağlantı hızım 100 Mbps oluyor fakat bu sefer de internete bağlı olduğumu gösteriyor fakat bağlı olmuyorum.

Kablo CAT6.

İlk başta taktığımda olması gereken hızı vermişti.

Dosya Ekleri

• 10mbps.png
    10mbps.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 59
  • 100mbps.png
    100mbps.png
    22 KB · Görüntüleme: 50
  • wfw.png
    wfw.png
    38 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Normalde bilgisayarımda Wi-Fi olmadığı için telefonum ile USB üzerinden internet paylaşıyordum. Bugün kendime Ethernet kablosu satın aldım fakat bağlantı hızım 10 Mbps hızını geçmiyor. Ayarlarda da 10 Mbps gözüküyor. Kabloyu birkaç defa çıkartıp takınca ayarlarda bağlantı hızım 100 Mbps oluyor fakat bu sefer de internete bağlı olduğumu gösteriyor fakat bağlı olmuyorum.

Kablo CAT6.

İlk başta taktığımda olması gereken hızı vermişti.

Bu sorun kablodan ziyade sistem sorununa benziyor. Güncelleştirme ayarları sıfırlama vb işlem yapmayı denediniz mi?

Bu sorun kablodan ziyade sistem sorununa benziyor. Güncelleştirme ayarları sıfırlama vb işlem yapmayı denediniz mi?

Evet ağ sıfırlama gibi şeyleri yaptım. Şimdi Linux indirip bir de orada deneyeceğim.

Aygıt yöneticisinden Ağ bağdaştırıcısna tıklayın. ethernetin üstünde sağ tuş özellikler deyin. Gelen pencerede Gelişmişe tıklayın. Orada Speed ve Duplex var. Orası 10 görünüyorsa değiştirin.

Ethernet kablosunu lan1'e takınca düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı