Ethernet kablosu ezilmesi hızı etkiler mi?

Jotloki

Centipat
Katılım
8 Nisan 2021
Mesajlar
222
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Arkadaşlar ev dublex aşağı katta modem var ben oradan üst kattaki odama kablo çekiyorum ve Xiaomi 4A giga routerıma bağlıyorum routerdan da bilgisayarıma bağlıyorum. Millenicom kullanıyordum, başlarda her şey iyiydi 100 Mbps tarifede 110 Mbps hız alıyordum sonra bir takım şeyler oldu ve ISS'yi değiştirmek zorunda kaldık. Netspeed'e geçtim ama hiç memnun değilim aynı 100 Mbps tarife ama bırak 110'u 90'ı bile zar zor görüyordu. Genelde de 85. Bugün bir şey fark ettim modemden odama çektiğim kablo halının altında kaldığı için bayağı ezilmiş hasar almış. Netspeed'de kötü hız almamın sebebi kablo olabilir mi bunu soracaktım. Yoksa direkt Netspeed'in suçu mu? Bu arada Millenicom kullanırken de kablo aynıydı değiştirmedim hiç.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

uykuda

Hectopat
Katılım
12 Mart 2021
Mesajlar
2.680
Makaleler
2
Çözümler
28
Benim de o sekilde eziliyor kac tane Ethernet degistirdim. Halinin altindan gecirmek icin duz olanlar daha iyi onlara bir bakabilirsiniz. Ethernet kablosunun ezilmesinin hizimi etkiledigini gormedim. Yani ISS kotu gibi duruyor.
 
Son düzenleme:

walter wick

Hectopat
Katılım
5 Kasım 2021
Mesajlar
3.552
Makaleler
1
Çözümler
48
Yer
albuquerque
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Meslek
yazılımcı
Arkadaşlar ev dublex aşağı katta modem var ben oradan üst kattaki odama kablo çekiyorum ve Xiaomi 4A giga routerıma bağlıyorum routerdan da bilgisayarıma bağlıyorum. Millenicom kullanıyordum, başlarda her şey iyiydi 100 Mbps tarifede 110 Mbps hız alıyordum sonra bir takım şeyler oldu ve ISS'yi değiştirmek zorunda kaldık. Netspeed'e geçtim ama hiç memnun değilim aynı 100 Mbps tarife ama bırak 110'u 90'ı bile zar zor görüyordu. Genelde de 85. bugün bir şey fark ettim modemden odama çektiğim kablo halının altında kaldığı için bayağı ezilmiş hasar almış. Netspeed'de kötü hız almamın sebebi kablo olabilir mi bunu soracaktım. Yoksa direkt Netspeed'in suçu mu? Bu arada Millenicom kullanırken de kablo aynıydı değiştirmedim hiç.

Evet, etkiler.
 

Crownguard

Decapat
Katılım
27 Ocak 2022
Mesajlar
1.860
Makaleler
1
Çözümler
21
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Bazen modemin yanında kısa bir LAN kablosu da verebiliyorlar. Yani fazladan, hasar almamış bir LAN kablonuz varsa deneyin.
 

uykuda

Hectopat
Katılım
12 Mart 2021
Mesajlar
2.680
Makaleler
2
Çözümler
28
Etkiler hocam.
Konuyu bulamadım ama bulursam atacağım.
Kes bakalım Ethernet kablosundaki kabloları bakalım değişiyor mu?

Ethernet kablosunun kopmasindan bahsetmemis, disindaki plastigin ezilmesinden bahsetmis. Ethernet kablosunun icerisindeki bir kablo hasar gorse hiziniz yavaslamaz internete erisemezsiniz.
 
Yukarı