Ethernet kablosu takılı değil hatası

omuldur01

Decapat
Daha fazla  
Dün yeni PC'm geldi. Her şeyi kuruluydu sadece, prize taktılar ama nedense internet sorunu oldu.
Sonra modem üzerinden benim odama gelen internet hangisi diye bütün extra kabloları takmayı denedik. Onda da olmadı. Şimdi de öyle bekliyorum, yeni Ethernet kablosu sipariş verdik.
Ve internete girmeye çalışınca kablo bağlı olduğu halde “Ethernet ağ kablosu takılı değil”diyor.
Bunu nasıl düzeltebilirim ya da nedeni ne olabilir?
Soran olursa diye anakart (MSI A520M-A Pro)

Aynı hatayı bende almıştım. Wi-Fi'yi devre dışı bırakıp Ethernet'e tıkladım ve sorun gidericiyi çalıştırdım çözüldü.

Aynı hatayı bende almıştım. Wi-Fi'yi devre dışı bırakıp Ethernet'e tıkladım ve sorun gidericiyi çalıştırdım çözüldü.

Bakarım eğer yeni kablo olmaz ise sizin dediğinizi yaparım tam bir açıklar mısınız detaylı bir şekilde.
Wi-Fi ile bağlanabiliyorsanız ya Ethernet kablonuz ya da Ethernet kablosu girişiniz sıkıntılıdır.

Evet yeni kablo aldık gelince deneyeceğim olmaz ise giriş sıkıntılı ve ana kartta kablosuz internet yok ya da açık değil.

Bakarım eğer yeni kablo olmaz ise sizin dediğinizi yaparım tam bir açıklar mısınız detaylı bir şekilde.

Evet yeni kablo aldık gelince deneyeceğim olmaz ise giriş sıkıntılı ve ana kartta kablosuz internet yok ya da açık değil.

Ağ bağlantıları var, orada Ethernet ve Wi-Fi gözüküyor. Oradan Wi-Fi'yi devre dışı bırakıp Ethernet'e sağ tık yapıp tanıla ibaresine tıklayınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı