Ethernet kablosu takılı olduğu halde bilgisayarımda göremiyorum

ibrahimDR

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımın Ethernet portuna LAN kablosunu takıyorum (kabloda hiçbir sorun yok başka bilgisayarda denedim çalıştı) ancak bunu bilgisayar görmüyor. BIOS bölümünden anakart portlarını kontrol ettim (fotoğraf ekte mevcut). Ethernet giriş portuna bağlı bir şey gözükmüyor ama Ethernet portunda turuncu ışık yanıyor. Ne yaptıysam çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakart Marka/Model: MSI H97 GAMING 3

Denediğim yollar;
- MSI kendi sitesinden LAN driverlerlarını kurdum.
- Bilgisayar formatlandı.
- BIOS güncellendi.
- Farklı kablo denendi.
- Farklı modem denendi.

Dosya Ekleri

• anakart.jpg
    anakart.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzüne veya internete girebiliyor musunuz?
Ek olarak Wifi adaptörüm var onunla bağlanabiliyorum internete.
Bunu kurduysanız ve hala olmadıysa, anakart ile driver CD'si geldiyse onunla beraber denemenizi öneririm.
Bunu da indirdim ancak kuramadım içinde herhangi bir setup programı yok bu dosyaları nereye atmam gerekiyor?

Ek olarak Wi-Fi adaptörüm var onunla bağlanabiliyorum internete.

Bunu da indirdim ancak kuramadım içinde herhangi bir setup programı yok bu dosyaları nereye atmam gerekiyor?

ZIP içindeki Windows 10 64 Bit klasörünü bir yere çıkarttıktan sonra Aygıt yöneticisine girin ve Ağ bağdaştırıcıları kısmından LAN sürücüsünü bulup sağ tıklayın ve sürücüyü güncelleştir deyin daha sonra bilgisayarımdaki sürücülere göz at dedikten sonra klasörü seçin, büyük ihtimalle otomatik olarak algılayacaktır, algılamazsa manuel seçmeniz gerekecek.

ZIP içindeki Windows 10 64 Bit klasörünü bir yere çıkarttıktan sonra Aygıt yöneticisine girin ve Ağ bağdaştırıcıları kısmından LAN sürücüsünü bulup sağ tıklayın ve sürücüyü güncelleştir deyin daha sonra bilgisayarımdaki sürücülere göz at dedikten sonra klasörü seçin, büyük ihtimalle otomatik olarak algılayacaktır, algılamazsa manuel seçmeniz gerekecek.
BUNLARDAN HANGİSİ ?

Dosya Ekleri

• hangisi.PNG
    hangisi.PNG
    34,3 KB · Görüntüleme: 25

Dosya Ekleri

• KİLLER.PNG
    KİLLER.PNG
    15,6 KB · Görüntüleme: 27
Aygıt yöneticisine girin ,Eylem kısmından Eski donanım ekleyi seçin,
yeni donanım arayıp otomatik olarak yükle dedikten sonra Genel donanım türleri listesinden Ağ bağdaştırıcıları nı seçip ileri diyin önünüze gelen pencerede sağ alt köşedeki disketi var butonuna tıklayın ve önceden indirmiş olduğunz https://download.msi.com/dvr_exe/Killer_network_w10_inf.zip bu linkteki e2xw10x64.inf dosyasını seçin ve tamamlayın.

Aygıt yöneticisine girin ,Eylem kısmından Eski donanım ekleyi seçin,
yeni donanım arayıp otomatik olarak yükle dedikten sonra Genel donanım türleri listesinden Ağ bağdaştırıcıları nı seçip ileri diyin önünüze gelen pencerede sağ alt köşedeki disketi var butonuna tıklayın ve önceden indirmiş olduğunz https://download.msi.com/dvr_exe/Killer_network_w10_inf.zip bu linkteki e2xw10x64.inf dosyasını seçin ve tamamlayın.
dediğiniz gibi yapıyorum. e2xw10x64.inf dosyasını da seçiyorum ama sonra ilerle butonuna basılmıyor.

Dosya Ekleri

• 1foto.PNG
    1foto.PNG
    32 KB · Görüntüleme: 29
  • foto2.PNG
    foto2.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı