Ethernet Kablosu Takılıyken Ekran Kartı Sıcaklığı Neden 70 Derece Olur

sonerekinci

Hectopat
Yer
İstanbul Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Evet arkadaşlar abiler lütfen akıl verin bana. Oyunlara giriyorum bilgisayar kasıyor ve ısınıyor. Sıcaklığına bakıyorum ekran kartının 70 derece. Oyundan çıkıyorum bir süre hiç ellemiyorum yine 70 derece sıcaklık. Ve aktivitesi %98 hiç bir şey yapmadığım halde. Ethernet kablosunu çıkartıyorum oyuna giriyorum kasma kesinlikle yok. Ekran kartı sıcaklığı 35 40 derece arası ve aktivitede %15 20 arasıdan da değişiyor. Bunun nedeni ne olabilir? Yani ekran kartını ne alaka? Ethernet etkiler ısınmasına neden olur kasmasına neden olur. Lütfen bir şey söyleyin bana?

Sisteminiz virüsten etkilenmiş.
Sistemde önce rootkit - spyware gibi virüslere karşı taratın. Daha sonra Kaspersky Rescue Disk indirip CD/USB bootable olarak yazdırıp Rescue Disk'i boot edin. Daha sonra taramaya başlayın (Eğer sistemde çok veri varsa bence sabah bırakın taramaya akşam geldiğinizde anca bitmiş olur.) ve bulunan sonuçları silin. Daha sonra hangi güvenlik yazılımını kullanıyorsanız (tahminimce free AV) kaldırıp yanına Avira - Avast! gibi bir sağlam Free AV kurun ve yanına Comodo Firewall kurunuz.

Sisteminiz virüsten etkilenmiş.
Sistemde önce rootkit - spyware gibi virüslere karşı taratın. Daha sonra Kaspersky Rescue Disk indirip CD/USB bootable olarak yazdırıp Rescue Disk'i boot edin. Daha sonra taramaya başlayın (Eğer sistemde çok veri varsa bence sabah bırakın taramaya akşam geldiğinizde anca bitmiş olur.) ve bulunan sonuçları silin. Daha sonra hangi güvenlik yazılımını kullanıyorsanız (tahminimce free AV) kaldırıp yanına Avira - Avast! gibi bir sağlam Free AV kurun ve yanına Comodo Firewall kurunuz.

Direk format atsam bilgisayara kesin çözüm olur mu? Onca deneme yanılma yolu yapmasam da tek atış yapsam?

Büyük ihtimal virüs yemişsiniz. Format atarken tüm diskleri biçimlendirirseniz evet kesin çözüm olur.

Aslında yük altında 70 derece çok yüksek bir sıcaklık değil normal sayılır. Ama durup dururken yük altına girmesi anormal.

Dediğim gibi virüs yemiş arkadaş ve sanırım bir Bot-Net ağına düşmüş. Yoksa 70 dereceye durduk yere girmez kart. Benim 770 bile Crysis'ten çıktıktan hemen sonra bakıyorum 46.C görüyor.

Aslında yük altında 70 derece çok yüksek bir sıcaklık değil normal sayılır. Ama durup dururken yük altına girmesi anormal.

Boştayken 70 derecede. İşte problem orada ve aktivite %98 de. Sanki o an sürekli işlem yapıyomuşcasına zorlanıyor ve ısınıyor. Ama ethernet kablosunu çıkartıyorum. Pat ativite %0. Sıcaklık 30 35 derece arası.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı