Ethernet kullanırken Instagram'a girince ping yükseliyor

TallBorz

Centipat
Oyunlarda daha kaliteli ping almak için Ethernet kablosu taktım. Pingim iyiydi ancak aileden birisi Instagram, Snapchat'a girince pingim 30-40'dan 100-200'e çıkıyor. Müşteri hizmetlerini arasam bunu düzeltebilirler mi? ADSL kullanıyorum, altyapı hız sınırı 16 Mbps ve Ethernet kablosu kullanıyorum.

Mobilden girilen insta fb wp gibi appler inanılma derece de upload ve download yiyor.Özellikle o sırada bir foto upload ediypr olabilir ya da video izliyor olabilir.16mbps yeterli gelmeyebilir bu gibi durumlara.Bir de kimse girmiyorken speedtest yapıp ping değerine baksana bir.Boştayken fazlaysa kullanılıyorken lag yapması normal

Mobilden girilen insta fb wp gibi appler inanılma derece de upload ve download yiyor. Özellikle o sırada bir fotoğraf upload ediypr olabilir ya da video izliyor olabilir. 16Mbps yeterli gelmeyebilir bu gibi durumlara. Bir de kimse girmiyorken Speedtest yapıp ping değerine baksana bir. Boştayken fazlaysa kullanılıyorken lag yapması normal.

Düzeltilemez mi yani bu durum.

Sen ping olayını biraz yanlış anlıyorsun kardeşim.
Online oynanan her oyunun minimum bir İnternet gereksinimini vardır.
Örneğin oynadığın oyunun 1 Mbps İnternet ihtiyacı var diyelim, o esnada İnternet köküne kadar kullanılırsa ve o ihtiyacı karşılayamaz ise gecikmeye sebep olur, ve ping yükselir. Ping de nihayetinde gecikme anlamına geliyor.
Yapabileceğin şeyler alt yapın destekliyorsa yüksek bir pakete geçmek.
Bundan daha fazla hız alamıyorsan eğer tek yapman gereken, oyun esnasında WİFİ'yi kapatmak ve arkaplanda internet kullanmamak.

Yeni konular

Geri
Yukarı