Ethernet üzerinden veri aktarımı mümkün mü?

vurur

Femtopat
Şu an yapmış olduğum kurulum ekte gözüktüğü gibidir. Benim amacım en alt katta bulunan bilgisayarı üst kattan kontrol etmek. Mevcut olarak TeamViewer kullanıyorum ancak anlık olarak ve kablolu şekilde nasıl kontrol edebilirim? Ethernet kabloları hem internet hem de bilgi taşıyabilir mi benim için? En azından Ethernet üzerinden internet, HDMI, ve USB geçirebilir miyim? Çok fantastik bir proje ancak denemeye değer diye düşünüyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an yapmış olduğum kurulum ekte gözüktüğü gibidir. Benim amacım en alt katta bulunan bilgisayarı üst kattan kontrol etmek. Mevcut olarak TeamViewer kullanıyorum ancak anlık olarak ve kablolu şekilde nasıl kontrol edebilirim? Ethernet kabloları hem internet hem de bilgi taşıyabilir mi benim için? En azından Ethernet üzerinden internet, HDMI, ve USB geçirebilir miyim? Çok fantastik bir proje ancak denemeye değer diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1014709

TeamViewer yerine Chrome uzaktan masaüstü ile yapabilirsin.

Zaten ağ kısmı ona yaramıyor mu? Ev ağı açıp yapabilirsiniz diye düşünüyorum ben bir ara bilgisayarımdaki dizileri ev paylaşımı yaparak akıllı televizyondan izleyebiliyordum.

1620541025081.png

Eki Görüntüle 1014709
HDMI geçiremezsiniz ethernet üzerinden, ancak veri paylaşımı mümkün. Ayrıca veri paylaşımı haricinde Windows RDP ile altta ki cihazı kontrol edebilirsiniz.
Eğer access pointiniz modeminizle aynı arayüz üzerinden bağlantı sağlıyorsa (Wifi extenderlar gibi) kolayca bir LAN oluşturup veri paylaşımı yapabilirsiniz. Ana veya depo sistemdeki dosyaları kontrol edebilirsiniz. RDP için biraz daha farklı bi uğraş gerekiyor ancak o da LAN üzerinden düşük gecikme değerleriyle yapılabilir.

Geri
Yukarı