Etil alkol ve içki aromaları nereden temin edilebilir?

batuhan3707

Hectopat
İçinde metil bulundurmayan orijinal etil alkol ve yapacağımız içkinin çeşidine göre olan aromaları (viski yapımında kullanılan meşe aroması gibi) nereden temin edilebilir? İnternette viski yapımını gördüm ve evde denemek istedim. Evde yapmanın satılmadığı sürece belli bir litreye kadar yasal olduğunu da biliyorum. Ondan dolayı denemek istedim. İnternete de pek güvenmiyorum. Sizin güvendiğiniz bir site var mı? Önceden Migros'ta satılıyormuş ama şuan kaldırılmış. Başka elden alabileceğim bir yer var mıdır?

İçinde metil bulundurmayan orijinal etil alkol ve yapacağımız içkinin çeşidine göre olan aromaları (viski yapımında kullanılan meşe aroması gibi) nereden temin edilebilir? İnternette viski yapımını gördüm ve evde denemek istedim. Evde yapmanın satılmadığı sürece belli bir litreye kadar yasal olduğunu da biliyorum. Ondan dolayı denemek istedim. İnternete de pek güvenmiyorum. Sizin güvendiğiniz bir site var mı? Önceden Migros'ta satılıyormuş ama şuan kaldırılmış. Başka elden alabileceğim bir yer var mıdır?
İçki kötü bir şey, niye böyle şeylerle uğraşıyorsunuz?

Artı -1 Eksi
İçki kötü bir şey, niye böyle şeylerle uğraşıyorsunuz?

Alkolden nefret ederim ve muhafazakar bir düşünce yapısına sahibim ama size ne, kime ne ? Her bireyin iradesi ve bilinci var. Bırakın insanlar kendileri öğrensin yanlışı, doğruyu.

Alkolden nefret ederim ve muhafazakar bir düşünce yapısına sahibim ama size ne, kime ne ? Her bireyin iradesi ve bilinci var. Bırakın insanlar kendileri öğrensin yanlışı, doğruyu.
Valla kardeşim herkesin iradesi ve bilincinin olduğunu söyleyemem. İnsanın kendisine zarar veren bir şeyi bile bile içmesi bence aptallık.

Viski yapamazsınız. Viskiyi Tekel bile yapamıyor : )

Konumuza dönecek olursak. Eczanede satılan etil alkol küçük şişelerden ibarettir.

Arkadaşın dediği gibi kimyasal sıvılar satan dükkanlarda var.

Bu arada içki derken, su yerine içki içen Fransızlar geldi aklıma. Kültürler ne kadar farklı oluyor. Kıbrıs'ta da kahvanelerde bira satılır çay gibi : )

Her eczane satmaz, o kesin, kafa yapısına göre. Alanlar rakı için alıyor sanırım çoğunlukla. Aldıklarına anason aroması ve su katıyorlar alkol oranına göre. Saflık derecesi ne seviyede bilmiyorum.
Her şehrin tutucu ve rahat ortamları vardır, ona göre eczane seçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı