ETS 2 için Direksiyon mu Kol mu?

Arkadaşlar sadece 900 derece direksyon ile zevk alınıyor hikayesi saçmalıktan ibaret. 8 yıldır ETS 2 oynuyorum, ilk olarak klavye ile başladım ve zevk alıyordum. Zaman geçtikçe fareye geçtim ve zevkim 2'ye 3'e katlandı. Gel zaman git zaman, direksyon almaya kara verdim ve aldım.

Aldığım direksyon 180 derece ve vitesli bir modeldi. ETS 2'de gereken ayarları yapmadığımdan hayal kırıklığına uğramıştım. Şu an yeniden deneyeyim diye bağladım, ufak araştırmalar sonucu ideal ayarları yaptım ve evet oldu. 180 derece direksyonla 900 derece direskyonun farkı neredeyse kalmıyor, fareyle oynamaktansa 250 300TL'ye alınacak direksyonla oynamak her yönden daha iyi, en azından ayağınızın altında pedallar var.

O nasıl oluyor ?
Nasıl nasıl oluyor anlayamadım?
Direksiyonu farenizi sağa sola çevirerek hareket ettiriyorsunuz. Ben sağ-sol tuşa sinyalleri koydum.
Arkadaşlar sadece 900 derece direksyon ile zevk alınıyor hikayesi saçmalıktan ibaret. 8 yıldır ETS 2 oynuyorum, ilk olarak klavye ile başladım ve zevk alıyordum. Zaman geçtikçe fareye geçtim ve zevkim 2'ye 3'e katlandı. Gel zaman git zaman, direksyon almaya kara verdim ve aldım.

Aldığım direksyon 180 derece ve vitesli bir modeldi. ETS 2'de gereken ayarları yapmadığımdan hayal kırıklığına uğramıştım. Şu an yeniden deneyeyim diye bağladım, ufak araştırmalar sonucu ideal ayarları yaptım ve evet oldu. 180 derece direksyonla 900 derece direskyonun farkı neredeyse kalmıyor, fareyle oynamaktansa 250 300TL'ye alınacak direksyonla oynamak her yönden daha iyi, en azından ayağınızın altında pedallar var.
Kesinlikle katılmıyorum. 180 derece direksiyonun hassasiyet ayarlarını ne kadar ayarlarsanız ayarlayın bir noktadan sonra sapıtıyor. Mesela ani manevra yapmak gerektiğinde direksiyon birdenbire tam tur dönüveriyor vs.
Pedal konusunda haklısınız.

@reddline Futbol oyunundan çok daha fazlası için kullanılabilir. Ben oyunların çoğunu One S kontrolcü ile oynuyorum. Bazı FPS'ler, ETS ve BeamNG'de kontrolcü desteği kötü olduğu için zevk vermiyor sadece. Onun dışında oyunların çoğunu kol ile oynuyorum ben mesela. Rahat ve keyif veriyor.

Direksiyon almasan bile joystick ile klavye ve fareden daha fazla zevk alırsın. Ben 1 yıldır monster joystick kullanıyorum çok memnunum. Eğer alacaksan sony değil de xbox tarzı kol al, yani analog solda tuşlar sağda olandan. Çünkü uzun süre analog kullanınca dualshock tarzında el yoruyor açıkçası. Uzun süre sonra ds3 kullanınca elim ağrımaya başlamıştı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı