ETS 2 kasıyor ve takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

habib_altun

Decapat
Arkadaşlar, ortalama bir oyuncu sistemine sahibim fakat nedense böyle bir oyun kasıyor. Hatta tüm ayarları denedim. Düşük ayarları denediğimde kasma çok az oluyor fakat kalite kötü olduğundan oynanmıyor. Yüksek ayarlarda da kasmadan oynamak mümkün değil. 144 Hz bir monitörüm var ve 144'e eşitlediğimde deli gibi kasma var. Tüm ayarlarda böyle oluyor bu arada. Bu arada oyunu performans modunda oynuyorum ve oyun modu da açık. Acaba neden kaynaklıdır bu sorun?

Bazı şehirlerde bende de FPS 75'in altına düşüyor ve kasma hissi yaşıyorum.
Tabii ki hocam mesela şehir içi Online oynadığımda 50-70 arası. Arada 90-100 gibi değerler oluyor o zaman çok akıcı ve güzel oynanıyor. Ama şehir dışında çok daha güzel bir FPS değeri ile karşılaşıyorum.

Online'da eğer etraf kalabalıksa normal gibi. Hangi ayarlarda bu FPS'leri alıyorsunuz?

En yüksek ayarlarda da böyle en düşüktede. Genelde en düşükte kasma az fakat etraf hakikaten görünmüyor. Çok bulanık ve kalitesiz. O şekilde oyun oynanır mı bilemiyorum.
Bazı şehirlerde bende de FPS 75'in altına düşüyor ve kasma hissi yaşıyorum.

Hocam birazdan V-Sync tamamen kapali girip deneyeceğim. İnşallah V-Sync'den kaynaklıdır fakat V-Sync kapalı olduğunda da bilgisayar varex Tofaş gibi bağırıyor. Fanlar deli gibi dönüyor ve 15 dakika sonra sıcaklık 80-90 derece oluyor.

Acaba Steam'deki versiyonundamı problem var. Ya da güncellemelerden kaynaklı mı? Çünkü oyunun cracklisini indirdiğimde hiçbir kasma olmadan en yüksek ayarlarda akıcı 90-100 FPS oynuyordum.
Bilemeyiz. Kontrol edin. Maalesef ki konu hakkındaki bilgim tükendi. Konuyu arada bir öne çıkarın ki bilgili arkadaşlar yardımcı olabilsin.

Peki tekrardan teşekkür ederim hocam. Destek için sağ olun.

Hayır mod kullanmıyorum. Genelde Online girmediğim zamanlar da FPS düşük ve FPS 60'a hiç sabitlemedim. 144'e sabitlemeye çalıştım fakat o zamanda sabit 72 oldu.

Farklı oyunlarda da bu sorun oluyor mu? CPU kullanımı ve CPU, GPU sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi?

Farklı oyunlarda da bu sorun oluyor mu? CPU kullanımı ve CPU, GPU sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi?

Evet hepsini kontrol ediyorum. Sadece V-Sync kapalı duruma getirdiğimde sıcaklık 80-90 oluyor ve bu 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. Hadi o normal desek CPU kullanımı 90 GPU kullanımıda 95oluyor V-Sync kapalı olduğunda. Bunlara ne diyeceğiz. Kafam allak bullak.
Temporary 1.39 kullanıyorum sürüm olarak. Truckers MP bu sürümde çalışıyormuş yeni güncelemeye henüz geçmedikleri için.

Evet hepsini kontrol ediyorum. Sadece V-Sync kapalı duruma getirdiğimde sıcaklık 80-90 oluyor ve bu 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. Hadi o normal desek CPU kullanımı 90 GPU kullanımıda 95oluyor V-Sync kapalı olduğunda. Bunlara ne diyeceğiz. Kafam allak bullak.
Hocam sanırım sizin sorun oyunla alakalı değil. Arka planda çalışan uygulamalar ile oyunu açtığınızda CPU verimsiz oluyor. İmkanınız varsa işletim sistemini sıfırlayın.

Geri
Yukarı