ETS 2 kasıyor ve takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

habib_altun

Decapat
Arkadaşlar, ortalama bir oyuncu sistemine sahibim fakat nedense böyle bir oyun kasıyor. Hatta tüm ayarları denedim. Düşük ayarları denediğimde kasma çok az oluyor fakat kalite kötü olduğundan oynanmıyor. Yüksek ayarlarda da kasmadan oynamak mümkün değil. 144 Hz bir monitörüm var ve 144'e eşitlediğimde deli gibi kasma var. Tüm ayarlarda böyle oluyor bu arada. Bu arada oyunu performans modunda oynuyorum ve oyun modu da açık. Acaba neden kaynaklıdır bu sorun?

Kurallara göre imzasına bakarak yardımcı olamam, buraya da yazmalı.

Teşekkürler 😄.

Mükemmel profil resmin var anime kızlarına olan aşkım biraz daha arttı.
Sisteminizi tam olarak yazabilir misiniz? Kasmadan kastınız nedir? Kaç FPS alıyorsunuz yani? MSI Afterburner ile oyun içinden sıcaklık ve kullanım değerlerini gösteren bir ekran görüntüsü atabilir misiniz? Ekran kartı sürücüsü güncel mi?

Profilindeki duvar kağıdıda bayağı epik çok güzel çalışma olmuş her zaman Türk anime kızı görmek isterdim gerçek oldu.

Arkadaşlar, ortalama bir oyuncu sistemine sahibim fakat nedense böyle bir oyun kasıyor. Hatta tüm ayarları denedim. Düşük ayarları denediğimde kasma çok az oluyor fakat kalite kötü olduğundan oynanmıyor. Yüksek ayarlarda da kasmadan oynamak mümkün değil. 144 Hz bir monitörüm var ve 144'e eşitlediğimde deli gibi kasma var. Tüm ayarlarda böyle oluyor bu arada. Bu arada oyunu performans modunda oynuyorum ve oyun modu da açık. Acaba neden kaynaklıdır bu sorun?

Dostum, o sistemle ets'yi kastırmayı nasıl başardın bilmiyorum öncelikle tebrikler :) ets için 75hz bile fazla yenileme hızını düşürerek işe başlayabilirsin. Ayrıca oyun modunun açık olması ve nihai performans ayarlarında oynaman bileşenleri daha çok yorar, yani siz max güçte çalışın ama bana kasmayan bir oyun verin diyemezsin. Optimizasyona müdahale eden 3. Parti yazılımları devre dışı birak, gücü dengeliye al, oyunun içinden de en kolay şekilde basit ayarlardan en dibe çekebilirsin grafikleri. Eğer hala donma yaşıyorsan oyun açıkken sistem değerlerini izleyip bize de o anın görüntüsünü atarsan belki bir fikrimiz olur. Ayrıca ekran kartı sürücünün güncel olduğuna emin ol.

Edit : Ayrıca, v-sync açıksa, ekran kartın monitörün desteklediği hızda kare üretecek demek, onu kapatarak kartın arayüzünden oyunun fps'ini düşür.

Dostum, o sistemle ETS'yi kastırmayı nasıl başardın bilmiyorum öncelikle tebrikler :) ETS için 75Hz bile fazla yenileme hızını düşürerek işe başlayabilirsin. Ayrıca oyun modunun açık olması ve nihai performans ayarlarında oynaman bileşenleri daha çok yorar, yani siz Max güçte çalışın ama bana kasmayan bir oyun verin diyemezsin. Optimizasyona müdahale eden 3. parti yazılımları devre dışı birak, gücü dengeliye al, oyunun içinden de en kolay şekilde basit ayarlardan en dibe çekebilirsin grafikleri. Eğer hala donma yaşıyorsan oyun açıkken sistem değerlerini izleyip bize de o anın görüntüsünü atarsan belki bir fikrimiz olur. Ayrıca ekran kartı sürücünün güncel olduğuna emin ol.

Edit: Ayrıca, V-Sync açıksa, ekran kartın monitörün desteklediği hızda kare üretecek demek, onu kapatarak kartın arayüzünden oyunun FPS'ini düşür.

Teşekkür ederim desteğiniz için fakat kasma sorununu hallettim. Şimdide sebebini bilemediğim bir şekilde takılma var. Galiba bu sorunlar bitmeyecek. Yani Warzone'da kasmıyor GTA da kasmıyor. Geliyor ETS'de kasıyor. Garip. Ama dediklerinizi yapacağım.

Geri
Yukarı