ETS 2 - Logitech Driving Force Gt Direksiyon sorunu

automatte

Kilopat
Daha fazla  
ETS 2 oyununda;

DFGT kullanıyorum ve diyelim ki dönüş çapı 300 derece olsun (900 derece olsa da aynı). DFGT direksiyonunu yavaşça sağa ya da sola çevirdiğinizi düşünün. Oyundaki direksiyon belli bir noktadan sonra ışık hızında kendi kendine çevirdiğiniz yönün son limitine geliyor.

Internette aramadığım yer kalmadı diyebilirim. Her şeyi denedim. Ayarlarla oynamak, oyunu tekrar kurmak, yeni profil açıp denemek, direksiyonun driver ve programını kurmak, direksiyonun kendi programındaki ayarlar, vb, vb....

Direksiyon diğer oyunlarda (project cars gibi) sorunsuz çalışmakta. Hatta bunun için kısa bir video çekmeyi bile düşünmüştüm ki benimle birebir aynı sorunu yaşayan bir arkadaşın çektiği videoya rastlasım.

Lütfen fikir, yardım, bilgi :)

Euro Truck Direksiyon Hızlı Dönme Sorunu

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüşü yine 900 olarak kalsın. Oyun ayarlarına girdiğinde orada direksiyonla ilgili geri bildirim titreşim ayarları falan var. Onlardan birisini fazla artırırsan böyle sorun yaşarsın benimde başıma gelmişti.

Dönüşü yine 900 olarak kalsın. Oyun ayarlarına girdiğinde orada direksiyonla ilgili geri bildirim titreşim ayarları falan var. Onlardan birisini fazla artırırsan böyle sorun yaşarsın benimde başıma gelmişti.
Cevap için teşekkürler..

Ben Söyle çözdüm. Keza böyle bir durum başkasının başına gelirse sizin dediğiniz gibi çözemezlarse ki her çözüm nihai olarak aynı olmuyor; şöyle çözebilirler:
8Qnn21.jpg

(doğrusu resimdeki gibi olacak), sağ ve sola dönüşleri direksiyona "atamamak" ve belgelerim klasöründe ETS 2 nin dosyaları arasındaki "config.cfg" dosyasını silmek.

Önce "config.cfg" dosyasını sildim. Sonra oyuna girip bütün tuş atamalarını varsayılanlar a çevirdim. Sonra istediğim yerlere tekrar atama yaptım. Fakat sola ve sağa dönüşleri ellemedim.

Bu şekilde kesin çözüme ulaştım..

Cevap için çok teşekkürler.

YA BEN ASSETTO CORSA OYUNYODUM BİRDEN KORNA YERİNDEKİ LED YANIP SÖNMEYE BAŞLAD DAHA SONA SERTLEŞTİ YARDIM EDERMİSİN DFGT KULLNIYORUM

Direksiyon direncini artırmış olabilir misiniz? Genelde bu ayarda artış olunca seviye arttıkça sertleşir. Sıfıra yakın bir yerlere alırsanız direksiyon esnekleşir.

ETS 2 oyununda;

DFGT kullanıyorum ve diyelim ki dönüş çapı 300 derece olsun (900 derece olsa da aynı). DFGT direksiyonunu yavaşça sağa ya da sola çevirdiğinizi düşünün. Oyundaki direksiyon belli bir noktadan sonra ışık hızında kendi kendine çevirdiğiniz yönün son limitine geliyor.

Internette aramadığım yer kalmadı diyebilirim. Her şeyi denedim. Ayarlarla oynamak, oyunu tekrar kurmak, yeni profil açıp denemek, direksiyonun driver ve programını kurmak, direksiyonun kendi programındaki ayarlar, vb, vb....

Direksiyon diğer oyunlarda (project cars gibi) sorunsuz çalışmakta. Hatta bunun için kısa bir video çekmeyi bile düşünmüştüm ki benimle birebir aynı sorunu yaşayan bir arkadaşın çektiği videoya rastlasım.

Lütfen fikir, yardım, bilgi :)

Euro Truck Direksiyon Hızlı Dönme Sorunu

Klavye ayarlarındaki sağa-sola dönüş kısmını boş bırakınız ya da "A ve D" şeklinde kalsın. Sihirbazı uygularken zaten ayarlanıyordu, buna gerek yok.

Direksiyon direncini artırmış olabilir misiniz? Genelde bu ayarda artış olunca seviye arttıkça sertleşir. Sıfıra yakın bir yerlere alırsanız direksiyon esnekleşir.

Klavye ayarlarındaki sağa-sola dönüş kısmını boş bırakınız ya da "A ve D" şeklinde kalsın. Sihirbazı uygularken zaten ayarlanıyordu, buna gerek yok.
ama benim dfgt güç verdiğimde korna yerindeki led yanıp sönüyor bence içindeki parçalara zarar vermiş olabilirrim türkiyede tamiri yapan bi yer varmı cevaplarsanız çok sevinirim şimdidenn çok teşşekkür ederim

Geri
Yukarı